KIA Sosyal Medya Projesi: Sportage Kaçırıldı!

KIA Sosyal Medya Projesi: Sportage Kaçırıldı!

Ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile yepyeni bir projeye başlayan KIA Türkiye takipçilerini oldukça eğlenceli bir maceraya davet ediyor: Sportage Kaçırıldı!

“2014 model bir Sportage kaçırıldı! Görenlerin, bulanların insaniyet namına www.sportagekacirildi.com adresine gelerek form doldurup, çekilişe katılması önemle rica olunur!”

KIA Türkiye, 2014’e hızlı başladı ve yılı adından söz ettirecek ödüllük bir projeyle kapatmaya niyetli görünüyor. Sosyal medya ajansı LimonSocial ile defalarca bir araya gelerek ses getirecek bir projeye hazırlanan marka, bugünlerde sosyal medya üzerinden duyurduğu kampanyası ile dikkat çekiyor.

Proje, Erdil Yaşaroğlu’nun KIA Sportage’ı tanıttığı reklam filminin çekimleri sırasında birkaç çizgi karakterinin canlanarak Sportage’i kaçırması konu alınıyor. Marka, takipçilerini ipuçlarını takip etmeye ve Sportage için hazırlanan mikro sitede bulunan soruları yanıtlayarak otomobili bulmaya davet ediyor.

 
Mikro siteden her gün sorulan sorulara cevap verildikçe, kullanıcılar Sportage’ı kazanmak için 1 çekiliş hakkı daha kazanıyor. Yani proje bitiminde her soruyu cevaplayan kullanıcı toplamda 48 çekiliş hakkına sahip oluyor.

Proje KIA Türkiye’ye ait tüm sosyal medya kanallarından da destekleniyor. Ayrıca bu kanallarda yapılan küçük kurgulu yarışmalarla da takipçiler Erdil Yaşaroğlu imzalı hediyeler kazanıyor.

kia sportage kaçırıldı

360 derece planlanan projede önümüzdeki günlerde çeşitli gerilla pazarlama aktiviteleri gerçekleşecek. 24 Ekim’de sona erecek olan “Sportage Kaçırıldı” kampanyasının ardından da sürprizler devam edecek.

KIA Türkiye kampanyasına katılarak maceraya dahil olmak için directComm’un hazırladığı Sportage Kaçırıldı web sitesini ziyaret edebilir, kampanya ile ilgili gelişmeleri ise KIA Türkiye Facebook sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Çanakkale Seramik’ten Yaratıcı Tasarım Deneyimi: Kale 360 IKEA'dan Eğlenceli Apple Parodisi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.