KFC’den Teknolojiden Uzak Tutan Çadır

KFC’den Teknolojiden Uzak Tutan Çadır

KFC’nin satışa çıkardığı çadır, aile üyelerinin tatil zamanlarında akıllı telefonlardan uzaklaşmasını ve bir arada vakit geçirmesini sağlıyor.

KFC’nin 5.000 dolara internet sitesinden satışa çıkardığı “Internet Escape Pod” (İnternetten Kaçış Kozası) isimli çadır, aile üyelerini teknolojik araçlardan uzaklaştırmak ve akıllı telefonların hayatımızı istila etmeden önceki zamanlardaki gibi birbirleriyle sohbet etmesini, iletişim kurmasını sağlamak için tasarlanmış.

En azından yılbaşı gibi tatil zamanları insanların birbirleriyle konuşmasını, bir şeyler paylaşmasını isteyen KFC, internetten kaçmak için tasarladığı çadırda emaye boyalı çelik bir iskelet, ve WiFi sinyalini engelleyen özel bir köpük kullanmış. Çadırın kapısı, kapı kolu görevi gören bir parça KFC tavuk budu ile açılıyor. Çadırın üstündeyse KFC’nin kurucusu Harland David Sanders’ı görüyoruz. Sanders, kollarını iki yana açmış şekilde ve çadırın içindekileri internetin uzaklaştırıcı etkisinden korumaya çalışıyormuş gibi gözüküyor.

8 kişinin rahatça içine sığabileceği çadır, tabii ki bir kova dolusu KFC tavuğunu afiyetle yemek için de ideal. KFC, bu çadırdan yalnızca 1 tane tasarlamış. Teknoloji ve internetten uzaklaşarak ailesiyle vakit geçirmek isteyen hangi KFC müşterisinin bu çadırı bu fiyata satın alacağı ise merak konusu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← WhatTheFont Aradığınız Fontu Buluyor Kadınlara Yönelik Şiddete Çizgi Çekin! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.