KFC, 75. Yıl Dönümünde Kurucusunu Hayata Döndürüyor!

KFC, 75. Yıl Dönümünde Kurucusunu Hayata Döndürüyor!

KFC, 75’inci yıl dönümüne özel hazırlanan reklam kampanyasında kurucusu Albay Harland Sanders’ı hayata döndürüyor.

Kızarmış tavuk zinciri KFC, kurumsal imajını elden geçirmeye hazırlandığı bu günlerde  yeni bir reklam kampanyası başlattı. ABD’de yayınlanan ve gizli tarifin yaratıcısı Albay Sanders’in canlandırıldığı kampanyada marka hikayesi esprili bir dil ile paylaşılıyor.

Albay Hardland Sanders, ölümünden 35 yıl sonra kurucusu olduğu Kentucky Fried Chicken markasının 75. yıl dönümünde hayata döndürülüyor. Albay Sanders’ı ünlü komedyen Darrel Hammond’ın canlandırıldığı reklam filmlerinde, modern kültüre göndermeler yapılarak eski günler ile yeni çılgın dünya arasındaki farklara değiniliyor. Filmlerde Sanders’ın şirin tavırları ve abartılı kıkırdaması dikkat çekiyor.

Wieden+Kennedy Portland imzalı kampanyada ayrıca eğlenceli bir mikrosite de hazırlanmış. Albay Sanders’ın renkli hayat hikayesinin anlatıldığı sitede ziyaretçiler için 8 bitlik bir oyun da bulunuyor.

 

 

 
Marka imajını da yenilemeye hazırlanan KFC, paket tasarımlarından restoranlarının iç ve dış görünümlerine kadar büyük bir değişikliğe hazırlanıyor. Marka ayrıca bu vesileyle bir grup yeni ürünü de tüketicilerle buluşturacağının sinyalini veriyor.

kfc branding

kfc restoran tasarım

kfc ambalaj tasarım

ABD’de her yıl Mayıs ayında gerçekleşen “Memorial Day” isimli günde, silahlı kuvvetlerde yaşamını yitirenler anılıyor. KFC de Albay Sanders’lı kampanyasını bu özel günde yayınlayarak anmaya katılacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Girişimcilere Özel Vine Kampanyası: #6saniyede1fikir Little Caesars Twitter Kampanyası: Bacon Timeline →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.