Kedi Kuyruklu Robotik Yastık: Qoobo

Kedi Kuyruklu Robotik Yastık: Qoobo

Evde kedi beslemek isteyen fakat kedi tüyüne alerjisi olan ya da fazla sorumluluk almak istemeyenlere özel robotik yastık kedi.

Evinizde kedi ya da köpek beslemek istiyor fakat hem böylesine büyük bir sorumluluk altına girmek istemiyor hem de evcil hayvan tüyüne karşı alerjik reaksiyon gösteriyor olabilirsiniz. Japonyalı şirket Yukai Engineering’in geliştirdiği robotik yastık bu kişilerin kedi ya da köpek okşama isteğini bir parça gidererek yalnızlığına çare olabiliyor.

yukai-engineering-robot-yastık

Qoobo adındaki yumuşacık, yuvarlak ve başsız bir kediyi andıran yastığın bir kuyruğu bulunuyor. Kullanıcı yastığı okşadığında tıpkı bir kedi gibi tepki veren yastık kuyruğunu sallamaya başlıyor. Terapi amaçlı geliştirilen robot yastık, kedilerin kelimelere ihtiyaç duymayan kuyruk hareketi dilini kullanıyor. Kuyruktaki hareketler, yastığın içine yerleştirilen ivmeölçer sayesinde yastığı okşama yoğunluğuna göre hızlanıp yavaşlıyor. 2018 Haziran’ında satışa çıkacak olan Qoobo’nun kahverengi ve gri olmak üzere iki farklı rengi bulunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook, Asılsız Haberlere Karşı Mücadelesini Genişletiyor Pronto Tour’un konkuru sonuçlandı! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.