İPad Bir Sanat Eserine Dönüştü!

İPad Bir Sanat Eserine Dönüştü!

iPad’in popülaritesini artırması ile insanların tabletleri kullanım konusunda bazı yaratıcı yollar keşfettiğini gördük. Arabanın arka koltuklarına yerleştirmek gibi basit şeylerden, küçükleri Hallowen kostümleri ile eğlendirmeye birçok kullanım şekli ile karşılaştık.

Tasarımcı William Coburn; meslektaşlarına bir karınca kolonisinin aliminyum dökümünü yapan bir profesörün videosunu gösterdikten sonra ekip şöyle bir düşündü. iPad’i, eğitici amacının yanında yaratıcı şekillerde kullanmanın yollarını aradılar.

Sonuç ise aşağıda gördüğünüz gibi… Bir taraftan eğitici bir araç iken diğer yandan bir sanat eseri gibi görünüyor. Şirket çift sarmal DNA modelleri inşa etti ve bunların her biri iPad ile yapıldı. Her iPad’ın ekranında, DNA hakkında bilgi ve görseller var, böylece insanlar arzu ettikleri şekilde öğrenebiliyor.

 Yaratıcı iPad Kullanımı

Daha da iyisi insanlar etkileşim sağlamak için teşvik ediliyor. Şüphesiz, uygulamalı eğitim her zaman daha fazla insan çeker ve sonuç olarak daha başarılı bir eğitim aracı olarak kullanılabilir.

Şirketin sitesinde ağaç benzeri bir modeli de fark ettik; dallarının ucunda iPad’ler var. Bu da insanlara ağaçlar ve doğa hakkında bir şeyler öğretmek için kullanılacak.

Biz sanatın ve eğitimin içe içe geçmesini çok sevdik, tasarımlar hem çok estetik hem de kullanışlı…

 iPad Sanatı

 iPad Sanat Eseri

 Enstelasyon

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Linkedin Pulse Haber Okuma Sitesini Satın Aldı Akıllı Saat Savaşları Başladı! →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.