Instagram Hikayeler Özelliğine Canlı Anket Sticker’ı Eklendi

Instagram Hikayeler Özelliğine Canlı Anket Sticker’ı Eklendi

Instagram, Hikayeler özelliğine bir konu hakkında takipçilerinizin fikrini almak için uygulanabilen ve iki seçenek sunan ve oylama yapılan anket sticker’ını ekledi.

Instagram’a anket sticker’ı eklemek, diğer sticker’ları eklemekle aynı: sticker’ı yalnızca paylaştığınız görselin üstüne sürükleyip bırakmanız yeterli oluyor. Karşınıza çıkan ekranda ise soru ve seçenekleri özelleştirilebiliyorsunuz. Instagram kullanıcıları hazırladığınız anketi gerçek zamanlı olarak hikayelerinizde görebiliyor ve seçeneklerden birini tercih ederek oylayabiliyor. Anket sticker’ı özelliği, hazırladığınız mini ankete kaç kişinin ve kimlerin katıldığını ve hangi seçeneği işaretlediğini görebilmenizi sağlıyor. Ayrıca ortaya çıkan sonuçlar, yüzdelik dilimler halinde görüntülenebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hyundai’nin H-Promise projesi, great Ajans’a emanet! Snapchat Dünyanın Farklı Yerlerine 9 Sanal Gerçeklik Heykeli Gizledi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.