Instagram, Arkadaşlarınızın Ne Zaman Çevrimiçi Olduğunu Görmenizi Sağlayacak

Instagram, Arkadaşlarınızın Ne Zaman Çevrimiçi Olduğunu Görmenizi Sağlayacak

Instagram, platformdaki arkadaşlarınızla bağlantı kurmayı ve konuşmayı kolaylaştırmak için, onların ne zaman sohbet için uygun olduğunu gösterecek.

Instagram, kullanıcıların birbirleriyle daha çok etkileşime geçmesini ve daha sık sohbet etmesini istiyor. Arkadaşların ne zaman çevrimiçi olduğunu yeşil noktayla gösterecek olan Instagram, bu özelliği geçtiğimiz haftanın sonlarında duyurdu. Çevrimiçi olan arkadaşlar yeşil nokta ile belirtilecek. Ancak, yeşil nokta, mesajlarınıza kesinlikle yanıt bulabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Durum göstergesi, uygulamada Direkt Mesaj (DM) gelen kutusu ve arkadaş listesinde görünecek. Instagram’ın duyurusundaki açıklamasına göre, yalnızca sizi takip eden arkadaşlarınızın ya da Direkt Mesaj’da sohbet ettiğiniz kişilerin çevrimiçi olup olmadığını görebileceksiniz.

Eğer bu özellikten rahatsızlık duyarsanız, her zaman durumunuzu gizleme seçeneğine de sahipsiniz. Tabii ki bir kişinin çevrimiçi olduğunu bildiğiniz zaman onunla sohbet etmek daha kolay ve bu güncelleme, gerçek zamanlı konuşmalarda daha fazlasına sahip olma şansı veriyor olabilir. Fakat istediğiniz zaman bu özelliği kapatabilmeniz de kontrolün sizde olmasını sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kadınların Koltuk Altını Reklam Alanı Haline Getiren Ajans Taximono’nun Dijital Ajansı Koordinat Oldu! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.