Imagine Cup 2014

Imagine Cup 2014

Microsoft tarafından düzenlenen dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Imagine Cup 2014 yarışması için başvurular başladı.

Microsoft her yıl düzenlediği Imagine Cup yarışmasının Türkiye finalinin Ocak ayında gerçekleşeceğini duyurdu. Dünya finali Microsoft’un Seattle’daki merkezinde gerçekleşecek olan etkinlikte katılımcılar “Oyun”, “İnovasyon” ve “Dünya Vatandaşlığı” alanlarında tasarladıkları projeleri ile yarışacak.

Öğrenciler bu yıl 12. kez gerçekleştirilecek olan Imagine Cup yarışmasına geleceği şekillendirecek çözümleri ile katılabilmek için Imagine Cup web sitesinden doğrudan başvuru yapabilecek. Adaylar Microsoft Türkiye’nin düzenlediği yerel elemelerde yarışarak dünya finaline katılma şansı elde edecek.

Microsoft Türkiye tarafından düzenlenecek olan “Oyun” kategorisi yerel elemelerine katılmak için adaylar 25-27 Ocak tarihlerinde Ankara, Elazığ, İstanbul ve İzmir’de yapılacak GGJ (Global Game Jam) yarışmasında başvuruda bulunacak. Projelerin ilk elemeleri bu yarışma ile yapılırken yarışmada finale kalan projeler arasından da Türkiye finalisti belirlenecek.

Imagine Cup 2014 Türkiye finalistleri Şubat ayında Microsoft Türkiye Blog sayfalarında yayınlanacak ve seçilen projenin sahibi ekip Microsoft Imagine Cup Dünya Finalleri’ne katılmak için Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yapılacak olan elemelere katılmaya hak kazanacak.

microsoft imagine cup 2014

Imagine Cup 2014 finali Haziran ayında Microsoft’un ABD Seattle’daki merkezinde gerçekleşecek. Yarışmada birinci olan ekip Seattle ziyareti kazanırken ayrıca 50 bin dolarlık ödülün sahibi olacak.

Detaylı bilgi için Imagine Cup web sitesi ya da Microsoft Türkiye Blog sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 6. Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı: Seth Godin 3. Bumerang Ödülleri Sahiplerini Buldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.