İETT Karakutu Projesi, Happy Digital Desteğiyle Tamamlandı

İETT Karakutu Projesi, Happy Digital Desteğiyle Tamamlandı

İETT, uçaklardaki karakutu sistemini toplu ulaşımdaki otobüslere taşıyacak projenin ilk fazını Happy Digital desteğiyle tamamladı.

İETT; dünya şehirlerinin yükselen trendi olan karakutu teknolojisini hayata geçirdi. Türkiye’de bir ilk olan projenin Happy Digital tarafından hazırlanan eğitim videosuyla; 700 şoföre karakutular hakkında bilgi verildi.

İlk fazda 520 otobüse takılan karakutular; seyir halindeyken aracın haberleşme alt yapısından çektiği verileri kaydediyor ve GSM operatörü vasıtasıyla İETT sunucularına yüklüyor. 80’in üzerinde veri kaydeden sistem, sadece veri kaynağı oluşturmakla kalmayıp analiz de yapacak. Böylece iç ortam klima sıcaklığından, yakıt tasarrufuna, frenleme sayısından motor sıcaklığına, arıza bilgilerinden aracın rölantide kalma süresine kadar bir çok bilgi tek bir merkezden yönetilecek. Karakutu projesiyle ile kazaların azalması, yol ve sürüş güvenliğinin arttırılması, yakıt tasarrufu sağlanması amaçlanıyor.

 
2011’den beri müşterilerine mutlu işler sunmayı hedefleyen Happy Digital, web ve mobil çözümlerinin yanı sıra bu platformların yönetimi ve iletişimi süreçlerinde de hizmetlerini sürdürüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Toyzz Shop Yeni Sitesiyle Kişiselleştirilmiş Alışveriş Deneyimi Sunacak Garanti, Check-in Matik İle Kişiye Özel İndirimler Sunuyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.