IBM SmartCamp İstanbul 2014

IBM SmartCamp İstanbul 2014

Türkiye’de 4.’sü gerçekleşecek olan IBM SmartCamp İstanbul 2014 için başvurular başladı. Girişimciler için son başvuru tarihi ise 31 Temmuz.

Girişimci, yatırımcı ve deneyimli danışmanları bir araya getiren IBM SmartCamp’ın Türkiye ayağının başvuruları başladı. IBM SmartCamp İstanbul 2014, küresel vizyonu olan ve akıllı dünya için çözüm üreten girişimcilere açık olacak. Yarışmaya faaliyet süresi 7 yılı aşmamış, prototip veya uygulanmış ya da gösterilebilir yenilikçi çözümleri olan girişim projeleri başvurabilecek.

IBM SmartCamp ile teknolojilerin geliştirilmesi ve pazarda değer bulması için müşteri öngörüsü yaratılması ve girişimcinin iş kurarken eksik kalan becerilere sahip olması açısından bir endüstri ortamı sunulacak.

2010 yılından beri gerçekleştirilen IBM SmartCamp Programı kapsamında, eleme sürecini geçen şirketler, bölge ve dünya finaline davet ediliyor. Türkiye’de ilk defa 2011 yılında gerçekleştirildi ve ayrıca Bölge Finalleri’ne de geçen yıl İstanbul ev sahipliği yaptı.

Bu yıl Türkiye en iyilerini seçmenin yanı sıra, Ortadoğu-Afrika bölgesi birincilerine de ev sahipliği yapacak. Avrupa-Ortadoğu-Afrika (EMEA), Kuzey ve Güney Amerika, Asya Pasifik bölgelerinde SmartCamp etkinlikleri başladı ve devam ediyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA bölgesinin birincileri Kasım ayında Londra’da dünya finalleri için yarışacaklar.

Final etkinliği 1 Ekim 2014 tarihinde yapılacaktır. Girişimci başvuruları 31 Temmuz 2014 tarihinde sona eriyor.

Ayrıntılı bilgi için IBM Global Entrepreneurship ve IBM SmartCamp web sitelerini ziyaret edebilir ve yarışmaya şuradan başvuru yapabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Etohum 2014-2015 Başvuruları Başladı Mashies 2014 Pazarlama Ödülleri İçin Başvurular Başladı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.