Hürriyet Sosyal Medya Kampanyası: “Hürriyet Benim”

Hürriyet Sosyal Medya Kampanyası: “Hürriyet Benim”

Hürriyet Gazetesi yeni televizyon reklamı ile birlikte hayata geçirdiği sosyal medya kampanyası “Hürriyet Benim”  ile okurlarının özgür olmak istedikleri konuları sosyal medya platformlarında paylaşmalarına olanak sağlıyor.

Hürriyet Gazetesi tarafından hayata geçirilen “Hürriyet Benim” kampanyası, reklam videosu ile birlikte sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Okurlarını Türkiye’nin hürriyet şarkısının bir parçası olmaya davet eden gazete, kendi bireysel özgürlük taleplerini ifade etmek isteyenlere fırsat veriyor.

TBWA İstanbul imzası taşıyan reklam filmi ile internet kullanıcılarını bir mikrositeye yönlendiren kampanya, Hürriyet Benim isimli şarkı ve reklam videosunu ziyaretçilerin katılımına açıyor. Ziyaretçiler bu web sitesinde kendi özgürlük taleplerini fotoğraf ya da video ile birlikte klibe ekleyebiliyor ve içinde kendilerinin de bulunduğu bu yeni videoyu sosyal medya hesapları aracılığı ile paylaşabiliyor.

 
Birkaç gün içinde sosyal medyanın gündeminde yankı bulan Hürriyet Benim kampanyası için bestesi İlkay Gürpınar, düzenlemesi ise Emre Irmak ve Jingle Jackson tarafından yapılan kampanya ile aynı isimli şarkı kullanılıyor. Hürriyet Benim şarkısının sözlerinin bir kısmı şu şekilde:

“Yazabilirim. Sorabilirim. Gönlümce konuşabilirim. İstersem susabilirim. Hürriyet benim. Sevebilirim. Seçebilirim. Aşkımdan ölebilirim. Ben kendim olabilirim. Hak benim. Hayat benim.Yol benim. Seçim benim. Başka dilde doğabilirim. Hayalime koşabilirim. Ben bir ağaç olabilirim. Hürriyet Benim.”

Hürriyet Benim kampanyasına katılmak için www.hurriyetbenim.com adresine girebilir ve siz de kendi özgürlük talebinizi paylaşabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Absolut Vodka’dan WhatsApp Kampanyası Türkiye’nin İlk iPhone 5S’e özel uygulaması Happy Digital’den! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.