Huawei İnsan Billboard

Huawei İnsan Billboard

Huawei, yeni akıllı telefonu P20 Pro’yu tanıtmak için dünyaca ünlü sanatçıyı billboard olarak kullandı.

İnsanlar, internet sayesinde medya haline geldi. Bazıları ise inovatif medya… Yüksek değerli olduğu kadar hararetli tartışmalara sebep olan sanat eserleri yaratan, tahmin edilmesi güç sanatçı Maurizio Cattelan, 23 Nisan’da profesörlüğünün şerefine hayatında ilk defa halka açık bir konuşma yapmak istedi.

Carrara Güzel Sanatlar Akademisi’nde halka seslenen Cattelan, hem İtalyan hem de uluslararası muhabirlerin ve fotoğrafçıların karşısına çıktı ve tüm dünyaya kendini “Human Billboard” (İnsan Billboard) olarak tanıttı.

Huawei, Cattelan’ı yeni akıllı telefonu P20 Pro modelini tanıtmak için kullandı. Sanatçının alnına Huawei P20 Pro logosu çizildi. Cattelan, ilk insan billboard olarak tarihe geçerken, DLV BBDO Milan’la planlanan kampanya açık havanın ötesine geçerek büyük bir başarı kazandı. Kampanyayla ilgili haberler moda, teknoloji ve sanat dünyasında hızla yayıldı.

Huawei’in kampanyası, 6 saat içinde tüm dünyanın konuştuğu bir konu haline geldi. Sosyal medya fenomeni haline gelen kampanyaya ve Cattelan’a destek veren birçok kişi kendini insan billboardlara dönüştürdü.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Garanti Bankası’ndan 19 Mayıs’a Özel Reklam Filmi KIA Stinger Duyusal Test Sürüşü Kitapçığı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.