Google Yeni Mobil Reklam Formatlarını Tanıttı

Google Yeni Mobil Reklam Formatlarını Tanıttı
Mobil reklam format ve araçlarını geliştiren Google, reklamverenlerin farklı ekranlarda daha iyi sonuç almasını kolaylaştıran yeniliklerini dün tanıttı.   Google mobil reklamlar ile ilgili kendini geliştirmeye devam ediyor. Son eklediği araç ve formatlarla Google Display Network, AdmobNetwork ve DoubleClick hizmetlerini kullanan reklam verenlerin işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Şirket, bu yeniliklerin önümüzdeki aylarda kullanıma açılacağını belirtiyor. Yeni display formatları şu şekilde tanıtıldı:
1. Her ekrana uygun reklamlar: Mevcut formatınızı kolayca mobile dönüştürmenizi sağlayan formatlar arasında Engagement Ads yer alıyor. Markanıza ait değerleri alarak farklı cihaz ve ekranlarda sorunsuzca çalışan HTML5 formatında reklamlar oluşturuyor. Oldukça dinamik olan bu reklamlar boyut değiştirebiliyor, hızlı oluşturuluyor ve yalnızca etkileşime geçildiğinde ücretlendiriliyor. Google'ın ifadelerine göre Kate Spade'in yaklaşan tatil kampanyasına ait oluşturulan demo yakın zamanda Adwords Ad Gallery'de sergilenecek. 2. AdMob üzerinden video reklamlar: AdMob Network'teki oyun uygulamalarında kullanılan TrueView, reklamverenlere hitap eden yenilikler arasında bulunuyor. TrueView, tüketicinin en sevdiği uygulamayı kullanırken reklamınıza ulaşmasını sağlar. Üstelik, kullanıcı reklamınızı geçmeyi tercih ederse hiçbir ödeme yapmazsınız. 3. Ekrana sabitlenen reklamlar: Mobil cihaz ekranında sabitlenen anchor reklam, kullanıcı kapatmadığı sürece aşağı yukarı sürüklese de ekranda kalıyor. google mobil reklam format ve araçlarını tanıttı 4. Dergi formatında metin reklamlar: Daha önce mobil web siteler için tanıtılan dergi formatındaki metin reklamlar bu kez biraz daha geliştirildi ve basılı dergi reklamlarının gösterişli tarzını AdMob Network'ta kullanılabilir hale getirildi. Goole Display Network, bu alana otomatil olarak dönüştürülecek.
Yukarıdaki formatların yanı sıra halihazırda var olan reklamınızı düzenlemenizi sağlayan araçlar da tanıtıldı. Bu araçlar şöyle:
  • Google Display Network için otomatik boyutlandırma aracı ile reklamlarınızdaki imajları istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.
  • Flash-to-HTML5 conversion tools ile  reklamınız Flash'ı desteklemeyen bir cihazda görüntüleneceği zaman otomatik olarak dönüştülür.
  • DoubleClick Studio Layouts’a eklenen 29 adet yeni HTLM5 ve uygulama içi formatı ile akıllı telefon ve tabletler için kolayca rich media reklamlar hazırlayabilirsiniz.

Bu yeni format ve araçlarla Google, reklamcıların işini kolaylaştırarak daha başarılı reklamların ortaya çıkmasını desteklemeyi amaçlıyor.
Etiketler:
Benzer Yazılar
Analytics Universal'den GA4'e Geçiş ve Eski Verilerin Korunması
Analytics Universal'den GA4'e Geçiş ve Eski Verilerin Korunması
Devamını Oku >
GA4 vs. Universal Analytics: Aralarındaki Fark Nedir?
GA4 vs. Universal Analytics: Aralarındaki Fark Nedir?
Devamını Oku >
En Popüler Online Dijital Pazarlama Sertifikaları
En Popüler Online Dijital Pazarlama Sertifikaları
Devamını Oku >
Google 19'uncu Yaşını Çarkıfelek Doodle'ıyla Kutluyor
Google 19'uncu Yaşını Çarkıfelek Doodle'ıyla Kutluyor
Devamını Oku >