Google Logosunu ve Kurumsal Kimliğini Yeniledi!

Google Logosunu ve Kurumsal Kimliğini Yeniledi!

Google logosu ve kurumsal kimliğinde büyük bir değişim yaparak, yeni yüzü ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Alphabet adı altında yeni bir yapılanma sürecine giren Google, şimdi de kurumsal kimliğini değiştirdi. Kurulduğundan bu yana en büyük görsel kimlik değişimini gerçekleştiren teknoloji devi, 17 yıldır kullandığı klasik logosunu baştan aşağı değiştirdi.

Google’ın yeni logosunda marka ile özdeşleşen mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renkler muhafaza edilirken; font olarak Google tarafından geliştirilen Product Sans ile daha yuvarlak ve sade bir tarz tercih edilmiş.

google kurumsal kimlik

Yeni logosunu resmi blogu üzerinden duyuran Google; herhangi bir cihaz üzerinden ve herhangi bir zamanda kullanıcıları ile sürekli etkileşimde olduklarını vurgulayarak, bu yeni görsel dil ile tüm ürünlerini aynı kurumsal kimlik altında buluşturmayı amaçlıyor. Bu değişim ile Google; Arama, Haritalar, Gmail, Chrome ve diğer ürünlerini tek bir kurumsal kimlik altında topluyor.

Google ayrıca tek bir videoda derlediği 1998 yılından bu yana logolarının geçirdiği değişiklikleri de yayınladı. Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

 
Kısa sürede tüm ürünlerde karşılaşacağımız yeni logosu ile Google, daha hareketli ve canlı bir imaj çizmeyi hedeflemiş görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Webtures’in Girişimi Dijital Pazarlama Dergisi 3. Sayısıyla Yayında! E-Ticaret Sitesi Yenilenen Greyder'in Performans Pazarlama Ajansı Sempeak Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.