Google Girişimciler İçin Bulut Platformunu Duyurdu

Google Girişimciler İçin Bulut Platformunu Duyurdu

Google, duyurduğu bulut bilişim platformu ile girişimcilere 100 bin dolar destek sağlayacak.

Google for Entrepreneurs Global Partner Summit’te duyurulan Google Cloud Platform for Startups ile Google, bulut bilişim teknolojisini girişimcilerin hizmetine sunmayı hedefliyor. Birlikte çalıştığı 500’e yakın girişim, Seedcamp ve Y Combinatör gibi destekleyici programların ardından teknoloji devi, daha fazla girişime destek olmak için çalışmalar yapıyor.

Google’ın hayata geçirdiği bulut platformu girişimcilere 100 bin dolarlık maddi kaynak ile 7/24 destek verecek ve girişimlerin gelişmesine katkı sağlayacak. Google’ın bulut platformuna başvurmak isteyen girişimlerin 5 yıldan daha az süredir faaliyet gösteriyor olması, bir kuluçka programı ya da VC fonuna dahil olması ve yıllık 500 bin dolardan az geliri olması gerekiyor.

google girişimciler bulut platform

Snapchat gibi başarılı girişimlerin de kullandığı Google Cloud ve girişimciler için açılan platform hakkında detaylı bilgiyi şuradan alabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Creasoup Hikayesini Instagrafik İle Anlatıyor Komşu Yemeklerini Buluşturan Girişim: Komsuyemegi.com →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.