Google Arama Sonuçlarında Mobil Uyumlu Sitelere Öncelik Verecek

Google Arama Sonuçlarında Mobil Uyumlu Sitelere Öncelik Verecek

Google arama algoritmalarında yapılan değişikler sonucunda mobil uyumlu olan siteler, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak.

Google, 21 Nisan tarihinden itibaren web sitelerin mobil uyumluluğunu bir arama sinyali olarak genişletmiş olacak. Google’ın yaptığı açıklamaya göre bu değişimin tüm dillerde yapılan mobil aramalara büyük bir etkisi olacak ve kullanıcılar daha kaliteli sonuçlara ulaşacak.

Bu değişimle birlikte Google, mobil cihazlarından internete giren kullanıcılar için arama sıralamalarında bir etken olan index’lenmiş uygulamalardan bilgi kullanmaya başlayacak. Google böylece arama sırasında index’lenmiş uygulamalardan aldığı içeriklere daha belirgin bir şekilde yer verecek.

Google geçtiğimiz yıldan bu yana yaptığı bu değişiklikler ile mobil kullanıcılara ulaşmak isteyenleri, web sitelerini mobile uyumlu hale getirmesi konusunda motive ediyor.

Google’ın konu ile ilgili yaptığı açıklamaya şuradan ulaşabilir, web sitenizi mobile uyumlu hale getirmek için Google tarafından hazırlanan Mobil Dostu Web Siteleri kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Alpro’nun Sosyal Medya Ajansı Red And Grey Oldu Türkiye’nin Tanıtımı İçin Konkur Açılıyor! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.