GittiGidiyor.com Kriko’yu Tercih Etti

Ajans Haberleri, Haberler 04 Eyl 2018
GittiGidiyor.com Kriko’yu Tercih Etti

2001 yılında kurulan ve 17 yıllık geçmişiyle Türkiye’de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay’in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi.

Aylık ortalama 83 milyon ziyaret, yaklaşık 22 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye’nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformu. 20 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk Sistemi” ‘ni kullanıyor. Yaklaşık her saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulaması ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %64’ünü mobilden almakta.

22 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan GittiGidiyor, 2018’in ilk yarısını %42 büyüyerek kapattı. GittiGidiyor yıllık hedeflerine ulaşmak, mevcut organik trafiğin geliştirilmesi, SEO ve içerik stratejisi süreçleri için Kriko‘yu tercih etti.

Konu ile ilgili olarak GittiGidiyor’un CMO’su Feyza Dereli Fedar, şu sözleri söyledi:

“Türkiye’de e-ticaret her geçen yıl hızla büyüyor. Bugün geldiğimiz noktada e-ticaret’in toplam perakende hacmi içindeki payı sadece %4.2. Gelişmiş ülkelerde e-ticaret penetrasyonunun %10’un üzerinde olduğu düşünüldüğünde Türkiye’de e-ticaret pazarı olarak gidecek çok yolumuz var. Önümüzdeki dönemlerde de büyümenin hız kesmeden devam etmesini bekliyoruz. Biz de GittiGidiyor olarak her yıl, pazar büyümesinin çok üzerinde bir büyüme ile pazardan daha da pay alarak yolumuza devam ediyoruz. Bu büyümemizin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için SEO ve organik trafiğimizi her geçen gün daha da güçlendirmek bizim için çok kritik. Bu alanda çalışacağımız iş ortaklarımızı seçerken her zaman alanının en iyileri ile çalışmayı tercih ediyoruz. Tecrübesine ve yetkinliklerine duyduğumuz güven ile SEO operasyonlarımız için iş ortağımız olarak Kriko’yu seçtik ve şu beraber geçirdiğimiz kısa sürede dahi çok doğru bir karar vermiş olduğumuzu görüyoruz.”
 

 
Şirketin CTO’su Oğuzhan Poyrazoğlu ise şu sözleri söyledi:

“Yükselen rekabet ve pazar dinamikleri doğrultusunda amacımız, her zaman için müşterilerimize aradıkları ürünü, en hızlı ve en iyi fiyat avantajı ile ulaştırabilmek. Bunu da iyi bir deneyim ve süreç tasarımı ile gerçekleştirmek nihai arzumuz.
Kriko ile bu amaçlarımıza yönelik olarak yıllık hedeflerimizi yakalamak ve mevcut trafiğimizi daha iyi hale getirmek için iş birliğine gittik. Kriko’nun e-ticaret alanındaki tecrübeleri ve yetkinlikleri ile GittiGidiyor’a ciddi katma değerleri olacağına inanıyoruz.”

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Diverseffect’ten 5 Yeni Marka Anlaşması! Ray Sigorta’nın Adwords ve Sosyal Medya Ajansı Destex Digital Oldu! →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.