Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü’ne başvurular başladı

Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü’ne başvurular başladı

Türkiye’de yaratıcı endüstri alanında dijital girişimcilere yönelik uluslararası bir ödül olan Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü’ne başvurular başladı.

Kültür Ödülü’nü kazanan iki girişimci, Remix Zirvesi’ne katılmak ve iş ilişkilerini geliştirmek üzere Temmuz ayında İngiltere’ye gidecek. Ödül hakkında detaylı bilgi ve başvuru için British Council web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvurular için son gün 26 Mayıs 2014.

Dünya çapında yaratıcı ve kültürel endüstrilerde yeniliklere kapı açan en başarılı girişimcileri destekleyerek aralarında köprü kuran British Council’ın Genç Yaratıcı Girişimci (GYG) Programı bu yıl kültür, teknoloji ve girişimciliğin kesiştiği alanlarda faaliyet gösteren girişimcilere odaklanıyor. Kültür Ödülü 2014, yenilikçi model ve dijital platformlar kullanarak yaratıcı sektörleri geniş kitlelere ulaştırabilen girişimcilerini arıyor.

genç yaratıcı girişimci kültür ödülü

14 Mayıs’ta ücretsiz online seminer düzenleniyor

British Council, yaratıcı girişimcilik, Genç Yaratıcı Girişimci Programı ve Kültür Ödülü hakkında daha detaylı bilgi vermek üzere 14 Mayıs’ta online bir seminer düzenliyor. British Council Yaratıcı Girişimcilik Global Program Müdürü Caroline Meaby’in programla ilgili bilgi vereceği online seminerde katılımcılar yarışma ile ilgili merak ettiklerini sorma fırsatını da bulacak. Katılmak için öncelikle British Council web sitesinden kayıt olmak gerekiyor.

Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü başvuru süreci sonunda belirlenecek olan iki girişimci 13-19 Temmuz 2014 tarihleri arasında uluslararası 10 girişimci için düzenlenecek olan özel bir programa katılmaya hak kazanacaklar. British Council, Bloomberg, Google ve the Guardian tarafından desteklenen ve Temmuz ayında Londra’da düzenlenecek olan Remix Zirvesi’ni de içeren bu program, İngiltere ve Türkiye arasında geniş çaplı iş bağlantıları kurabilmek adına oldukça önemli bir fırsat sunuyor.

Ödülü kazanan girişimciler hem çalışmalarını uluslararası meslektaşlarına tanıtma, hem de girişimlerini geliştirecek yeni fikir ve fırsatları görme imkanına sahip olacaklar.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Effie Ödülleri Sahiplerini Buldu Web Teknolojileri Konferansı 2014 – İzmir →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.