Gen Bilişim, Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Arasına Girdi!

Ajans Haberleri, Haberler 03 Ağu 2017
Gen Bilişim, Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Arasına Girdi!

Türkiye’nin bilişim alanında tek kapsamlı araştırması olan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması” bu yıl 18. kez gerçekleştirildi. Aralarında Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve TeknoSA gibi bilişim devlerinin yer aldığı araştırmada Gen Bilişim, Türkiye’nin önde gelen en büyük 500 bilişim şirketi arasına girmeyi başardı.

Günümüzde 500 Bilişim Araştırması, binden fazla firmadan toplanan bilgiler ışığında sektörün en önemli ve tek aynası olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda Bilişim 500 sonuçları kamu ve özel sektör alımlarında da referans olarak kullanılıyor. Bu araştırma ile firmalar, kendi kulvarlarındaki rakipleriyle yarışarak kendilerini gösterebilme şansı elde ediyorlar. Firmalar;  istihdam, kar, ciro, bilinirlik ve ihracat gibi başarı kriterleri göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor.

Güvenilir ve özgün bir çalışma olan 500 Bilişim Araştırması, bu yıl 69 farklı kategoride incelendi. Türkiye’de bilişim sektöründeki başarılı firmaların katılımıyla gerçekleştirilen bu törende ödüller sahiplerini buldu. egegen markasının da içerisinde bulunduğu Gen Bilişim, büyük bir başarıya imza atarak, satış gelirlerine göre Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketi arasına girmeye hak kazandı.

500 Bilişim Araştırması’na ilk kez katılım sağlayan Gen Bilişim; egegen markası altında Yazılım, Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi, İnternet Reklamları, Mobil Uygulama Geliştirme ve SEO alanlarında, dijital dünyaya yenilikçi çözümler üretiyor.

egegen 2000 yılından bu yana, İzmir, İstanbul ve Ar-Ge merkezi olan Urla’da hizmet sunmaya devam ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Grigündem’in İçeriği Grikalemler İle Artık Daha Güçlü Digidea 3. Yılında Başarılı Bir Performans Sergiliyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.