Feminist Yazı Karakterleri

Grafik Tasarım, Projeler 25 Nis 2018
Feminist Yazı Karakterleri

Y&R, her biri kadınların yaşadığı bir sorunu öne çıkaran ve hareketli ikonlardan oluşan feminist yazı karakterleri tasarladı.

New York merkezli ajans Y&R’ın sayesinde feministler, her biri kadınların bir sorununu temsil eden ikonlara dönüşen İngilizce harf karakterlerine sahip oldu. Y&R, “The Feminist Letters”ı tasarlamak ve cinsiyet eşitliğine destek vermek için Women of Sex Tech girişiminden bir grupla çalıştı.

thefeministletters.com adresinde yer verilen ve indirilebilen her bir harfin özel bir amacı var. Örneğin “A” harfi, kadınların kariyer alanında giderek güçlendiğini vurgularken, “T” ‘taking control of your body’ yani ‘vücudunun kontrolünü ele alma’ anlamına geliyor. “J” tampon şeklinde çizilmiş ve hijyenik kadın ürünlerinde uygulanan yüksek vergilere dikkat çekmek için hazırlanmış, “S” harfi ‘salary’ yani maaş anlamına geliyor ve kadın çalışanlarla erkek çalışanlar arasındaki gelir eşitsizliğine dikkat çekiyor.

Feminist yazı karakterleriyle amaçlanan, kadınların seslerini duyurmaları için onlara yaratıcı bir yöntem sunmak ve kadın-erkek eşitliği konusundaki toplumsal sorunları aşabilmek için çözüm üretilmesine yardımcı olmak.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türk Mobilya Üreticisinden Dijital Showroom! Amazon’dan Mobil Web Tarayıcı Uygulaması →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.