Facebook’un Konum Hizmeti “Facebook Places” Yenilendi

Facebook’un Konum Hizmeti “Facebook Places” Yenilendi

Facebook, yenilenen konum ve mekan hizmeti “Facebook Places” ile Google ve Foursquare’e rakip olmaya hazırlanıyor.

Facebook Places hizmetinde geliştirmeler yapan Facebook, kullanıcılara mekan ve konum bulmada önemli değişiklikler sunuyor. Yeni Facebook Places’te çok daha fazla görsel kullanılırken, arama özelliğinde de geliştirmeler yapıldığı görülüyor. Kullanıcı yorumlarını da öne çıkaran Facebook, konum hizmetindeki etkileşimi de artırmayı hedefliyor.

Facebook Places uygulaması ile istediğiniz bir ülke, şehir ve semt seçerek oradaki mekanları ve puanlarını görebiliyorsunuz. Karşınıza çıkan Lokantalar, Barlar, Kafeler, Şehir Cazibe Merkezleri, Sanat ve Eğlence, Sinema Salonları, Anıt Binalar gibi birçok kategoriden aradığınız yere kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Masaüstü ve mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanılabilen uygulamada diğer kullanıcıların ve arkadaşlarınızın mekanlarda çektikleri fotoğrafları ve o mekan hakkında yaptığı yorumları inceleyebiliyorsunuz. Ayrıca mekanın Facebook sayfasına geçebiliyor ve harita ile hangi mekanın nerede olduğunu keşfedebiliyorsunuz.

facebook places

Facebook uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu güncelleme ile Foursquare, Google Local ve Yelp gibi uygulamalara güçlü bir rakip olacak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Şölen’in Yaratıcı Ajansı Rabarba Oldu! Google’dan Ebola’ya Karşı Bağış Kampanyası: #FightEbola →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.