En İyi Sosyal Medya Tanıtım Araçları

En İyi Sosyal Medya Tanıtım Araçları

Günümüzde sosyal medyada tanıtım, pazarlama ve müşteri ilişkileri çalışmalarının yoğunlaşmasıyla sosyal medya tanıtım araçları büyük önem kazanmaya başladı.

Sektörü ne olursa olsun, bir markanın pazarlama çalışmalarını yapıyorsanız işlerinizi kolaylaştıracak çok sayıda araç bulunuyor. Çalışmalarınız sırasında kullanabileceğiniz çeşitli sosyal medya tanıtım araçları farklı fonksiyonlarıyla size yardımcı olabilir.

Bir marka için hazırladığınız içeriğin hedef kitleniz tarafından fark edilmesi ve tanıtımının yapılması işinizin en önemli kısımları arasında yer alıyor. Aşağıda göreceğiniz 23 araç, pazarlama sektöründe uzman kişiler tarafından kullanılıyor.


1. Infogr.am

Infogr.am yalnızca birkaç dakika içinde trendlere uygun infografikler yaratmanızı sağlıyor. Bu araçla, basit ve yüksek kalitede infografikler yarattıktan sonra web sitenize ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Eğer infografiğinizi indirmek isterseniz ücretli sürümü kullanmanız gerekiyor.

infogram


2. Hoot Suite

Sosyal medya yönetiminin önemli isimlerinden biri olan Hoot Suite, bu aracıyla farklı platformlarda paylaşacağınız içeriğinizi planlamanızı, farklı ağlarda neler olduğunu görmenizi ve sonuçları analiz etmenizi sağlıyor.

hootsuite


3. Bit.ly

Aslında bir URL kısaltma aracı olan bit.ly, göze hoş gelmeyen uzun URL’lerinizi daha tıklanabilir hale getiriyor. Ücretsiz üye olabileceğiniz sitede kısalttığınız bağlantı adreslerinin izini sürerek analiz edebiliyorsunuz.

en iyi sosyal medya tanıtım aracları bitly


4. Mention

Mention ile farklı sitelerde kullanılan anahtar kelimeleri görebiliyorsunuz. Bu aracı kullanarak marka isminize ya da belirlediğiniz anahtar kelimelere referans bulmak için internetten aldığı yorumlardan bir derlemeye ulaşabilirsiniz. Böylece markanız ya da sektörünüzle ilgili yorumlara kolaylıkla karşılık verebilirsiniz.

mention


5. Buzzsumo

Buzzsumo, en çok paylaşılan içeriği ve en fazla etki yaratan kişileri keşfetmenize yardımcı oluyor. Bir anahtar kelime aratın ve etkileşim açısından en iyi sonuç veren içerikleri görün.

buzzsumo


6. Tint

Rebel Mouse ile benzer işlevlere sahip olan bu aracın biraz daha kolay kullanıldığını söyleyebiliriz. Açıklayıcı videoları bu konuda oldukça yardımcı oluyor. Ayrıca markanızla ilgili neler konuşulduğunu görmenizi sağlıyor.

tint


7. Share As Image

Bir imaj bulun ve bu aracı kullanarak metin yerleşim seçenekleriyle imajınızı özelleştirin. Metin içerikli imajlar yaratırken işlerini klaylaştıracak bu araç, filtreleri ve imaj paylaşımındaki kolaylığıyla öne çıkıyor.

shareasimage


8. IFTTT

Bu otomasyon aracıyla farklı sosyal medya araçlarınızı ve kanallarınızı birbirine bağlayabilirsiniz. Böylece, Pinterest’te paylaştığınız bir fotoğrafı diğer sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmak için zaman kaybetmezsiniz.

ifttt


9. Buffer

Buffer özellikle kullanıcı dostu bir araç olmasıyla dikkat çekiyor ve farklı platformlarda gerçekleştireceğiniz sosyal medya güncellemelerini planlamanıza yardımcı oluyor.

sosyal medya tanıtım aracları buffer


10. Slide Share

Slide Share, Power Point sunumlarınızı harika slaytlara dönüştürerek sosyal medya takipçilerinizle paylaşmanızı sağlamanın en kolay yollarından biri. Böylece bir içeriği farklı hedef kitlelere ulaştırabilirsiniz.

slideshare


11. Pixabay

Pixabay, kaliteli imajları ücretsiz bulabileceğiniz bir site olmasının yanı sıra bu imajları ticari amaçlı kullanmanızı sağlıyor. Anahtar kelimelerinizi girerek sitenizi kaliteli bir görünüme kavuşturacak imajlara kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

pixabay


12. Topsy

Topsy sosyal medya arama seçenekleriyle oldukça kullanışlı bir araç. Anahtar kelimeleri girerek bağlantılar, tweetleri, fotoğrafları, videoları ve kullanıcıları kategorilere ayırabilirsiniz.

topsy


13. Canva

Share As Image ile benzer özelliklere sahip bu araç binlerce sticker ve tarz sahibi metin aksesuarları sunuyor. Canva, sosyal medya paylaşımlarınızı güzelleştirecek renkli metin tasarımlarına sahip olmanızı sağlıyor. Farklı ebat seçenekleriyle de platformlar için ideal imajı yaratabiliyorsunuz.

canva


14. Click to Tweet

Click to Tweet ile seçtiğiniz özelleştirilmiş metinleri dikkat çekici hale getirebiliyorsunuz. Birçok hizmetin ücretsiz olarak sunulduğu bu aracı kullanarak tweetlerinizin daha çok tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

clicktotweet


15. Nutshell Mail

Bu araç farklı sosyal medya hesaplarınızda neler olduğunun bir özetini gelen kutunuzda görmenizi sağlıyor. Oldukça faydalı bir gözlem aracı olan Nutshell Mail ile iş yükünüz arasında bir de ayrı ayrı sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmenize gerek kalmıyor.

nutshellmail


16. Pocket

Pocket, o sırada okumak istemediğiniz içeriği depo ediyor ve daha sonra okumanız için saklıyor. Bu aracı benzerlerinden ayıran özelliği ise sektörünüzle alakalı makaleleri bulmanızı, kaydetmenizi ve organize etmenizi sağlıyor olması.

pocket


17. Circloscope

Google+’ta etki yaratan kişileri bulmanızı ve takip etmenizi sağlayan bu araç, sizin içerikleriniz arasında ilgi çekecek olanları belirliyor ve bu kişilerin görmesini sağlıyor.

circloscope


18. Cayzu

Cayzu müşteri hizmetlerinin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Twitter ya da Facebook’ta şikayetini bildiren bir müşteri olduğu zaman sorunu en hızlı şekilde çözmenize yardımcı oluyor. Ayrıca müşterilerinizin sorunları kendi kendilerine çözmeleri için self-service portalı sağlıyor.

cayzu


19. PowToon

PowToon ile animasyon videosu hazırlamak çok kolay! Üstelik bu videolar web sitenizde, YouTube’da ya da diğer sosyal medya ağlarında paylaşılabiliyor. Çok kıymetli olan video içerikler sayesinde sosyal medyada daha fazla dikkat çekebilir ve vermek istediğiniz mesajları hedef kitlenize etkileyici bir biçimde iletebilirsiniz.

powtoon


20. Manage Flitter

Bu bir Twitter aracı ve takip ettiğiniz kişiler sizi takip etmediğinde bu kişileri listenizden kaldırıyor. Ayrıca profil fotoğrafını özelleştirmeyen takipçilerinizi de filtreliyor ve platformu aktif kullanmayan kişileri takip listenizden çıkarıyor.

managefilter


21. Edgar

Sosyal medya içeriklerinizi yazabildiğiniz ve kategorize edebildiğiniz bu araç, ileri bir tarihte paylaşmak üzere içerikleriniz için program yapmanızı sağlıyor. Dikkat çeken içeriklerinizi tekrar paylaşarak bunları maksimum sayıda kullanıcının görmesini sağlıyor.

edgar


22. Tweriod

Tamamen ücretsiz araçlardan biri olan Tweriod, tweetlerinizin izini sürerek en iyi etkileşimi ve görüntülenmeyi sağlamak için doğru zamanı size detaylı bir rapor halinde veriyor.

tweriod


23. Rapportive

Bir Gmail aracı olan Rapportive, iletişim kurduğunuz kişilerin eposta adresleriyle sosyal medya hesaplarını eşleştiriyr ve bağlantılarınızı genişletmenizi sağlıyor.

rapportive

Sosyal medya profesyoneli iseniz, sosyal medya pazarlama ve iletişim çalışmalarınızda verimliliği artırmak ve zaman tasarrufu sağlamak adına Sosyal Medya Yönetim Araçları başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sosyal Medya Yönetim Araçları Logo ve Görsel Tasarım Uygulaması: DesignApp →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.