Effie Awards Türkiye 2014

Effie Awards Türkiye 2014

En etkili ve ses getiren reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie Awards Türkiye için başvurular başladı. Yarışma için son başvuru tarihi ise 4 Nisan!

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından Effie Worldwide Inc. işbirliği ile düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri 2014 için başvurular başladı. Yarışmaya 1 Ekim 2012 – 1 Mart 2014 dönemi içinde TV, basın, radyo, açıkhava, sinema, internet mecralarından en az birinde yayınlanmış ulusal ve bölgesel kampanyalar katılabilecek.

İlk kez 2005 yılında düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleşen Effie Awards Türkiye’nin bu yıldan itibaren yılda bir kez düzenleneceği duyurulurken; yarışmaya sadece yüksek bütçeli değil, orta ve küçük bütçeli mecra kullanımına dayalı PR ve doğrudan pazarlama gibi farklı disiplinlerden kampanyaların katılımı da bekleniyor. Katılım için asıl şart ise adayların pazarlama açıcından aşmayı hedeflediği zorluğu ve sonuçlarını somut bir şekilde kanıtlıyor olması.

Effie Awards yarışmasına katılan kampanyalar alanlarına göre 19 sektörel kategoride yarışabildikleri gibi, herhangi bir sektörde yarışan kampanyalar Kurumsal İtibar, Sınır Ötesi Başarı, Bütçesi Küçük Etkisi Büyük Sürdürülebilir Başarı gibi ödüllere de aday olabilecek.

Eti ve Unilever’in kategori sponsoru ve Vestel’in teknoloji sponsoru olduğu Effie Awards 2014, 13 Mayıs Salı günü Grand Tarabya Otel’de gerçekleşecek.

Effie ödulleri 2014

Son başvuru tarihi 4 Nisan 2014 olan yarışma hakkında detaylı bilgi ve katılım koşulları için Effie Awards Türkiye web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Digital Age Summit 2014 Young Lions Türkiye Başvuruları Başladı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.