Dünyaya Bir Ölü Deniz Yeter

Dünyaya Bir Ölü Deniz Yeter

Deniz ve okyanus yaşamını kirleten plastik atıklar hakkında farkındalık yaratmak isteyen Ürdün Çevre Bakanlığı, Ölü Deniz’de dikkatlerden kaçmayacak bir kampanya hazırladı.

Y&R Amman’la bir araya gelen Ürdün Çevre Bakanlığı, “Unsinkable Truth – One Dead Sea Is Enough.” kampanyasıyla deniz ve okyanus yaşamını tehdit eden plastik atıklara karşı önlem almak için harekete geçmeye çağırıyor.

Hiçbir canlı türünün yaşamadığı Ölü Deniz (Lut Gölü) üzerinde 648 metre karelik bir alana, sürekli su üstünde kalabilen ve “One Dead Sea Is Enough” (Bir Ölü Deniz Yeter) yazan bir yerleştirme yapıldı.  Görmezlikten gelinen bu küresel soruna dikkat çekilmeye çalışıldı.

Her yıl denizlere ve okyanuslara atılan ve toplanmaya çalışan plastik atıkları hedef alan kampanyaya ait olan ve dünyanın görmezden gelemeyeceği kadar büyük olan yerleştirme, plastik atıklar geri dönüştürülmek üzere toplanmadan ve işlenmeden önce birkaç gün boyunca su üstünde kaldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Budapeşte'de Kaybolan Çanta Multinet Up Sayesinde Sahibini Buldu! KFC’den Tavuk Parçası Şeklinde Banyo Topu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.