DOVE ve Cartoon Network, Gençlerin Özgüvenlerine Destek Olmak İçin Bir Arada

DOVE ve Cartoon Network, Gençlerin Özgüvenlerine Destek Olmak İçin Bir Arada

DOVE’un Cartoon Network iş birliğiyle tanıttığı, animasyon ve müziği bir araya getiren yeni reklam filmi, genellikle sorunları geçiştirmek için kullanılan “ben iyiyim” cümlesinin arka planını sorguluyor.

“Ben iyiyim” genellikle tüm sorunları saklayan genel bir ifadedir. Okulda ve sosyal yaşamında sorunlar yaşayan, beden farkındalığı ve özgüveni gelişmemiş genç kızlar, problemleri sorulduğunda paylaşmak yerine bu ifadenin arkasına saklanabilir. DOVE da günlerinin nasıl geçtiği sorulduğunda “iyiydi” diyerek geçiştiren 4 kızın aslında neler hissettiğine dair bir reklam filmi yayınladı.

Amerika, Brezilya, Meksika ve Fransa’da gördüğümüz kızlar, farklı yerlerde yaşasa da benzer sorunları paylaşıyorlar. Bu sorunlar Cartoon Network ortaklığıyla çizgiye dökülüyor ve genç kızların Instagram’da gördükleri mükemmel bedenler, sahip olmaya çalıştığı yetenekler, toplumun istediği gibi giyinme ve görünme takıntısı gibi konular anlatılıyor. Anlatım, Cartoon Network’te yer alan Steven Universe çizgi filminin bir parçası gibi yaratılmış.

Genç kızların karşılaştığı zorlukları anlatan reklam filmi, Matt Nankivell, Vik Kanyo ve Ogilvy reklam ajansından Ollie Jarrott imzası taşıyor.
 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sepaş Enerji, Minik YouTuber İle Bilinçlendirdi IKEA’nın 2019 Kataloğunu Opera Havasında Tanıttığı Reklam Filmi →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.