Danimarka Soğuğunu Sıcacık Kumsala Taşıyan Hava Simülatörü

Danimarka Soğuğunu Sıcacık Kumsala Taşıyan Hava Simülatörü

SPIES, günlük güneşlik bir kumsalda tatil yaparken evini özleyen Danimarkalılara, yaşadıkları yerdeki havayı hatırlatmak istedi.

Danimarkalılar seyahate çıktıkları zaman, eve döndüklerinde soğuk ve yağışlı bir havayla karşılaşacaklarını bildikleri için tatilden daha fazla keyif alıyor. Çünkü kuzeyde buz gibi bir iklimde yaşıyorsanız, biraz da olsa güneş görmek her şey demektir.

Bu yüzden “Danimarka yazı, yılın en iyi günüdür” diyorlar ve bu şaka değildir. Soğuk ülkelerinden ayrılmak isteyen Danimarkalılar, tatillerini sıcak iklimli egzotik plajlarda geçirmeyi tercih ediyor.

Araştırmaya göre, Danimarkalıların %47’si, eve döndüklerinde kötü bir havayla karşılaşacakları için tatillerinden daha fazla keyif almaya çalıştıklarını itiraf ediyor. Tatilcilere yaşadıkları şehirdeki havayı hatırlatmak isteyen seyahat acentesi SPIES ile Robert/Boisen & Like-minded ajansı, bir grup Danimarkalının tatil yaptığı kumsala, yaşadıkları şehirlerdeki hava sıcaklığını taklit edebilen bir simülatör yerleştirdi.

Soğuk rüzgar estirebilen, yağmur, kar yağdırabilen ve hatta sis bile yapabilen hava simülatörü, tatilcileri sıcacık atmosferden bir süreliğine uzaklaştırarak evlerinde hissetmelerini sağladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ahtapot Sosyal Medya’dan, Casper Türkiye İçin Ses Getiren 23 Nisan İletişimi! KFC’nin Ateşe Dönüşen Baharatlı Tavukları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.