Çöpe Atılmayan Plastik Poşet

Çöpe Atılmayan Plastik Poşet

Tesco Malaysia, tek kullanımlık plastik poşetlerin uzun süre kullanılmasını sağlayacak bir çözüm buldu.

Okyanuslar ve denizler, plastik atıklarla dolu. Her yıl, trilyonlarca plastik alışveriş poşeti üretiliyor. Çoğunlukla bir kez kullanılıp atılan bu poşetler, okyanus ve deniz yaşamını tehlikeye atıyor. Sulara atılan poşetler balıkların midelerini tıkıyor, balinalar büyük miktarda poşeti yutarak boğuluyor ve kaplumbağalar ise bu poşetleri denizanasıyla karıştırarak yiyor.

Tesco Malaysia, insanların alışveriş yaptıktan sonra çoğunlukla çöpe attıkları plastik poşetlerin bir defadan fazla kullanılmasını sağlamak için Grey Malaysia’yla bir araya gelerek, “Unforgettable Bag” (Unutulmayan Poşet) kampanyasını hazırladı.

Alışveriş poşetine, Tesco’dan alışveriş yapan müşterilerin bu poşetle markete geldiklerinde indirim almasını sağlayan bir barkod yerleştirildi. Böylece, normalde tek seferlik ömrü olan plastik poşetlerin daha uzun süre kullanılması sağlandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Toyota’dan Dünyanın En Güvenli Bisikleti Şampuan Reklamlarının Sırrı Ortaya Çıktı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.