Burger King, Bir Günlüğüne Whopper Satmayı Reddetti

Burger King, Bir Günlüğüne Whopper Satmayı Reddetti

Burger King’in Arjantin’deki restoranları, yalnızca bir günlüğüne Whopper satmayı reddetti ve müşterileri McDonald’s’a yönlendirdi.

Aralarında her zaman ezeli bir rekabetin yaşandığı Burger King ve McDonald’s, güzel bir amaç için, yalnızca bir günlüğüne bu mücadeleden vazgeçti. Burger King, 10 Kasım’da Arjantin’deki restoranlarında Whopper satmayı reddetti. Bunun sebebi, ülkede her yıl 10 Kasım’ın “McHappy” günü olarak kutlanması ve McDonald’s’ın sattığı tüm Big Mac hamburgerlerinden elde edilen gelirinin kanserli çocuklar fonuna aktarılması.

10 Kasım günü, Arjantin’de bulunan toplam 107 Burger King şubesi, müşterilerine Whopper satmadıklarını söyleyerek, onları en yakın McDonald’s restoranına yönlendirdi. David Buenos Aires tarafından hazırlanan kampanya için bir Burger King şubesine gizli kamera yerleştirildi ve insanların bu duruma verdikleri tepkiler kaydedildi. “Un Día sin Whopper” (Whoppersız Bir Gün) isimli kampanya, sosyal medyadan da desteklendi.


Bazı müşteriler duruma biraz kaba ve küfürlü yaklaşırken; bazıları, iki fastfood devi arasındaki rekabetin bir günlüğüne de olsa son bulmasını sevinçle karşıladı ve Burger King’in değerli bir amaca hizmet eden bu hamlesini takdir etti.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Görmezden Gelinmeyen Öksüren Billboard LEGO Noel Baba, Geyiklerine Veda Ediyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.