Brezilya’da Ölmeden Önce Yapılması Gereken 100 Şey

Brezilya’da Ölmeden Önce Yapılması Gereken 100 Şey

Dünyanın cinayet işlenme oranı en yüksek ülkelerinden biri olan Brezilya’da, ölmeden önce yapılması gereken 100 şey.

Brezilya, dünyadaki cinayet işlenme oranının en yüksek olduğu 9. ülke ve ülkede her yıl 62.000 cinayet işleniyor. Ne yazık ki bunların çok azı gazetelerde haber oluyor. Pek çok kurban normal, günlük aktivitelerini yaparken vahşice öldürülüyor. Bu tüyler ürpertici senaryoyu tartışmaya açarak çözüm yolları bulmak, değiştirmek ve herkese duyurmak isteyen Brezilya’nın Metropolitan bölgesinde yayınlanan günlük gazete Estadão, FCB Brasil’le bir araya geldi.

İkili, “100 Things to do in Brazil Before You Die” kampanyasını ortaya çıkardı. Kampanya için bir kitap hazırlandı. Kitabın içindeki 100 makale, öldürülmeden önce insanların yaptıkları günlük şeyleri anlatıyordu. Kitapta; 14 kişinin dans etmek için dışarı çıktığında, 2 gencin aileleriyle yemek yerken, 1 kızın toplu taşıma beklerken eski erkek arkadaşı tarafından otomobille ezilerek öldürüldüğü gibi çarpıcı bilgilere yer verildi.

Estadão’ya ait 100 makale, Brezilya’da şiddetin ne kadar sıradanlaştığını ve beklemedikleri bir anda herkesi hedef alabileceğini gösteriyordu. Kitap, bu gidişatı değiştirmede etkili olabilecek hükümet yetkililerine gönderildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Maçtan Önce Sahada Telefonuna Bakan Kaleci Zorlu Enerji Mobil Uygulaması Yayında! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.