Apple Yeni Mac Pro’yu Tanıttı!

Apple Yeni Mac Pro’yu Tanıttı!

Apple; silindirik tasarımı, 4K ekran desteği, Thunderbolt 2.0 bağlantı arabirimi ve 2 kat daha hızlı işlemcisiyle yeni Mac Pro’yu kullanıcılarına duyurdu.

Bir süredir dinlenmeye çekilen Apple, sessizliğini yeni masaüstü tasarımı ile bozdu. 2013 dönemi Mac Pro yeni silindirik kasası ve büyük ölçüde yükseltilmiş içyapısıyla yeniden tasarlandı.

Eskisine nazaran 2 kat daha hızlı olan yeni Mac Pro’nun 12 çekirdekli Intel Xeon işlemcisi aynı zamanda 3. nesil PCI Express desteğiyle 40 GB PCIe bant genişliği kapasiteli. Mac Pro; ultra HD olan 4K video desteği, çift çekirdekli grafik işlemci ile kullanıcıların beğenilerini topladı.

yeni mac pro

Macbook’un ardından yeni bir trend oluşturacak olan Mac Pro; Apple’ın 24.sü düzenlenen WWDC geliştiriciler konferansında tanıtıldı. Ürünün satışa çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snapchat 60 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı! Instagram'a Video Özelliği Eklendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.