Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı Tanıttı!

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı Tanıttı!

Apple, dün akşam düzenlediği etkinlikte yaptığı sürprizle yalnızca iPhone 6’yı değil iPhone 6 Plus’ı da tanıttı!

Apple kullanıcılarının ve meraklılarının  heyecanla beklediği iPhone 6, dün akşam Kaliforniya’da düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. Etkinlikte iki iPhone 6 modelinin yanı sıra Apple Watch da yer aldı. O saatlerde tüm dünyanın gözü sahnedeki yeni jenerasyon iPhone’lara çevrilmişti. Etkinlikte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında detaylı bilgiler verildi.

Önceki modellere göre, daha büyük ekrana sahip iPhone 6’nın ekranı 4.7-inç, iPhone 6 Plus’ınki ise 5.5-inç genişliğinde. Bu durumda, iPhone 6 Plus’ın Apple ailesine ait ilk fablet olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni iPhone’lar yalnızca en geniş ekrana sahip değil, ayrıca en ince tasarıma da sahip; iPhone 6’nın kalınlığı 6.9 mm, iPhone 6 Plus’ınki ise 7.1 olarak duyuruldu. Yeni Retina HD ekran teknolojisine sahip telefonlar, 1334×750 piksel ve 1920×1080 piksel çözünürlükleri ile daha iyi görüntü veriyor.

iphone 6 ve iphone 6 plus

En ince ve en gelişmiş Multi-Touch ekranları yüksek kontrast sağlıyor ve geniş görüntüleme açılarından da kaliteli görüntü veriyor. Ayrıca geliştirilmiş Polarizör özelliği ile güneş gözlüğü ile bakıldığında da netliğini koruyor.

Öncekilere göre daha hızlı olan A8 çip sayesinde yüksek performans sunuyor. Bu çip, A7’ye göre enerjiyi %50 daha verimli kullanıyor. Böylece pil ömrü uzuyor. Ayrıca bu iPhone’lar A8 çip ve iOS 8 sayesinde en iyi grafik performansına sahip. Oyunseverler, bu sayede, sanal dünyadan daha gerçekçi görüntü alabiliyor.

Fotoğrafseverler için de güzel haberler var; iShight kamera, 1.5 mikron piksel boyutu ve f/2.2 diyaframın yanı sıra hızlandırılmış video modu, saniyede 60 kare 1080p video ve saniyede 249 kare ağır çekim video özelliklerine sahip. Yeni eklenen özelliklerden biri de ön kamerada da bulunan arka arkaya çekim modu. Bu mod sayesinde saniyede 10 fotograf çekebilirsiniz.

Apple bağlantı hızı ile ilgili de iyileştirmelere gitmiş. Yeni 802.11ac desteği ile eskisine göre 3 kat daha hızlı Wi-Fi bağlantısı kurabileceğiniz cam yüzeye ve yumuşak hatlı kenarlara sahip iPhone 6 ve iPhone 6 Plus altın, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri sunuyor.


Çıkış tarihi ve fiyatı

Türkiye’de 26 Eylül’den itibaren, Apple Store üzerinden iPhone 6’yı 4.7-inçlik modeli için 2.349 TL’den başlayan, iPhone 6 Plus’ı 5.5-inçlik modeli ise 2.649 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım filmini izleyebilirsiniz:

 
Ayrıca ilk televizyon reklamlarından seçtiğimiz birini de aşağıda görebilirsiniz:


Apple’ın Türkiye sayfasında da yeni jenerasyon telefonlar ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← SsangYong'un Dijital Ajansı Red And Grey Oldu Adore Oyuncak'ın Sosyal Medya Ajansı Clockwork Oldu! →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.