ZenithOptimedia Yeni Küresel Medya Network’ü: Blue 449

Ajans Haberleri, Haberler 25 Mar 2015
ZenithOptimedia Yeni Küresel Medya Network’ü: Blue 449

ZenithOptimedia, iletişime yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek için yeni bir küresel medya ağı Blue 449’un lansmanını gerçekleştirdi.

Genel merkezi Londra’da olan Walker Media, Blue 449 adıyla yeni bir küresel ajans olarak yeniden yapılandırıldı. Walker Media 1989 yılında kurulmuş olan İngiltere’nin en büyük bağımsız medya ajansıydı ve 2014 yılında Publicis Groupe tarafından satın alınmıştı.

Blue 449,  bu yılın sonuna kadar 17 merkezde diğer ZenithOptimedia markaları Zenith, Optimedia, Performics, Newcast, Moxie, ve Ninah ile işbirliği içinde çalışacak. “Open Source” olarak tanımlanacak yeni network yapısında,  müşteriler aynı zamanda Publicis Groupe ve VivaKi dahilindeki geniş hizmet yelpazesinden yararlanacaklar. Network kendisini, bugünün dijital medya çevrelerinin inovasyonu ve uyumlu işbirlikleri etrafında, “açık kaynak” felsefesi çevresinde konumlandırıyor. Yeni yapı network’un planlama yaklaşımında ve yeni dijital ekonomiye adaptasyonunda büyük rol oynayacak. “İşbirlikçi” ve “açık kaynak” prensipleri , Blue449’un medya, teknoloji ve kreatif iş ortakları ile ilişkilerinde de hayata geçirecek.

Network’ün yönetiminde hem ZenithOptimedia Group’tan hem de Walker Media’dan gelecek çalışanlardan oluşturulacak bir ekip olacak. Blue 449, Global Yönetim Kurulu Başkan’ı Sebastien Danet ve Genel Müdür James Shoreland tarafından yönetilecek. Sebastien Danet şu anda ZenithOptimedia Global Managing Partner ve VivaKi Fransa’nın Yönetim Kurulu Başkan’lığı yapıyor.

Blue449 öncelikle EMEA ve Kuzey Amerika bölgelerinde 17 merkezde hizmete başlayacak, ardından Asya-Pasifik ve LATAM’da hizmete girecek. Bununla birlikte Blue 449,  ZenithOptimedia network ağının tüm dünya pazarlarındaki müşterilerine çözümler sunacak.

ZenithOptimedia, 74 ülkede 262 ofisiyle dünyanın en büyük üçüncü iletişim grubu, ikinci en büyük medya danışmanlığı ve satın alma grubu olan Publicis Groupe’un bir parçası olarak faaliyet gösteriyor. Müşterileri arasında Armani Group, ASUS, Aviva, BBC Worldwide, Bacardi-Martini, Electrolux, Nestlé, L’Oréal, Oracle, Qantas, Reckitt Benckiser, Richemont Group, Sanofi, Toyota/Lexus, 21st Century Fox ve Whirlpool bulunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter’dan Canlı Yayın Uygulaması: Periscope Facebook Eğitim Ve Sertifika Programı Blueprint'i Duyurdu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.