Yürüme Engelliler İçin Tasarlanan Modüler Mutfak Dolabı

Yürüme Engelliler İçin Tasarlanan Modüler Mutfak Dolabı

Válek & Kačena, tekerlekli sandalyeye bağlı halde yaşamak zorunda olan insanların ihtiyaçlarını düşünerek modüler mutfak dolabı tasarladı.

Mutfak ve iç mekan tasarımı yapan Çekyalı stüdyo Válek & Kačena, yürüme engellilerin mutfakta yaşadıkları problemleri göz önünde bulundurarak teknolojik bir mutfak tasarladı. Yüksekliği ayarlanabilen; yemek hazırlamayı, pişirmeyi, bulaşık yıkamayı yürüme engelliler için sorun olmaktan çıkaran mutfak dolabı elektrik düğmesiyle kontrol ediliyor.

İsteğe göre yükselip alçalabilen mutfak tezgahının yüksekliği 65-95 cm arasında değişiyor. Ergonomik kontrol sağlayan kapaklı raflar alçalarak kullanıcının erişebileceği yükseklikte sabitleniyor. Kullanıcı, bu sayede erişmek istediği şeyi raftan kolayca alıp kullanabiliyor. Güvenli ve yüksek kaliteli bir sistemle donatılmış 100 kg kapasiteli raf kapakları basit bir şekilde açılıyor. Çekmeceler, lavabonun altından bağımsız bir şekilde sağa yada sola hareket ettirilebiliyor. Kullanıcı çekmeceleri kaydırdıktan sonra açılan boşlukla birlikte ocak kısmına rahatça erişebiliyor. Mutfağa, isteğe bağlı olarak 2’li ya da 4’lü ocak seti eklenebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Gelecekten Fırlayan Motor: BMW Motorrad Vision Next 100 Futbol Maçı Yaparken Enerji Üreten Top: Soccket →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.