YouTube Videolarını Telefon Arka Planında Çalıştırma Yöntemleri

YouTube Videolarını Telefon Arka Planında Çalıştırma Yöntemleri

YouTube mobil uygulaması başka bir şey yaparken YouTube videolarını durduruyor. Peki, bunun olmamasını sağlayacak yöntemler neler?

YouTube, televizyonun günümüzde internette yer alan hali gibi. Televizyon izlemek yerine YouTube videoları izleyip, bazı kanallardaki müzik yayınlarını dinliyoruz ve eğitici videolardan eğlenceye kadar pek çok farklı amaç için YouTube’u kullanıyoruz. Google, mobil cihazlarda YouTube’un arka planda çalışmasına izin vermiyor. Başka bir işlem yaptığımızda videolar kapanıyor. Yalnızca YouTube Red kullanıcıları YouTube’u telefonun arka planda çalıştırabiliyor. Ancak, birkaç küçük ipucuyla bu sorun giderilebiliyor.

Mesajlaşma uygulaması Telegram’ın Android versiyonu, direkt olarak YouTube linklerini açabiliyor. Uygulamayı küçültüp kapatsanız bile YouTube arkada çalışmaya devam ediyor. Bu sayede aynı anda hem mesajlaşıp hem de müzik dinleyebiliyorsunuz. Bu yöntem özellikle YouTube’un 24 saat kesintisiz yayın yapan müzik kanallarını kullananlar için çok faydalı oluyor. Samsung S8 ve LG V30 gibi akıllı telefonlar da ekran bölme özelliği sayesinde programın kesintisiz çalışmasına izin veriyor.

iPhone’da ise Telegram hilesi işe yaramıyor. Bunun için Dolphin tarayıcı gibi üçüncü parti uygulamalar kullanmanız gerekiyor. YouTube’u tarayıcıdan açıyorsunuz, uygulamadan çıkıyorsunuz ve videoyu iOS Control Center’dan yeniden oynatabiliyorsunuz. Aynı şeyi Android için Google Chrome’un masaüstü sürümüyle de yapabiliyorsunuz. Chrome’dan YouTube sitesine giriyorsunuz, tarayıcıdan istediğiniz videoyu açıyorsunuz, uygulamadan çıkıyorsunuz ve bildirimler kısmında videoyu yönetebiliyorsunuz.

Kaynak: The Verge

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Play Store’a Uygulamayı İndirmeden Önce Deneme Özelliği Eklendi Rusya Bağlantılı Gizemli Reklamlar Google ve YouTube’u Ele Geçirdi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.