Youtube Twitch’i 1 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Youtube Twitch’i 1 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Youtube,  oyunseverlerin vazgeçilmez video paylaşım platformu Twitch’i 1 milyar dolara satın alıyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu Youtube; kullanıcıların oyun videolarını paylaştığı, birbirleri ile etkileşim kurduğu ve canlı yayın yapabildiği girişim Twitch’isatın alıyor. Variety adlı web sitesinde Google’ın Twitch ile olan anlaşmasını tamamladığı ve platformu 1 milyar dolara satın aldığı duyurulurken, The Wall Street Journal tarafından teklif doğrulandı ve görüşmelerin henüz tamamlanmadığı belirtildi.

Bir oyun akışı sitesi olan Twitch, canlı yayın özellikleri ile şu an EA’nın Origin hizmeti, uPlay, Xbox, One ve PS4 gibi yeni konsollar başta olmak üzere birçok oyun platformu ile entegre olarak çalışıyor. 2011’de yayına başlayan Twitch, bugün bir milyon yayıncıya ve ayda 13 milyar dakika video izlenme oranı ile 45 milyon tekil ziyaretçiye hizmet sunuyor.

youtube twitch

Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan Twitch, daha önce aralarında Bessemer Venture Partners, Alsop Louie Partners, WestSummit Capital, Take-Two Interactive Software, Thrive Capital ve Draper Associates’in bulunduğu yatırımcılardan 35 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

Tarafların henüz net bir açıklama yapmadığı anlaşma sağlanırsa Youtube eksik kaldığı alanlardan biri olan canlı oyun yayınına adım atmış olacak. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Publicis ve Facebook’tan Dev Reklam Anlaşması Google Glass Beta Sürümü İle Tekrar Satışa Çıktı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.