YouTube, Sanal Gerçeklik Deneyimini YouTube VR Uygulamasını Güncelleyerek Geliştiriyor

YouTube, Sanal Gerçeklik Deneyimini YouTube VR Uygulamasını Güncelleyerek Geliştiriyor

YouTube, YouTube VR uygulaması üzerinden içerik tüketimi deneyimini geliştirmek için bazı güncellemeler yaptığını duyurdu.

Sanal gerçeklik (VR), günümüzde herkes için erişilebilir ya da kullanılabilir olmasa da, teknoloji şirketleri kaynaklarının önemli bir kısmını bu teknolojiyi geliştirmek, sanal gerçeklik deneyimi ve içeriklerini iyileştirerek daha ilgi çekici hale getirmek için kullanıyor. Facebook, bu şirketlerden bir tanesi. Sanal gerçeklik donanım ve yazılımına yüklü miktarda yatırım yapan Facebook’u YouTube çok yakından takip ediyor.

YouTube, bu hafta yaptığı açıklamayla YouTube VR uygulamasındaki içerikleri daha iyi hale getirmek adına bir dizi güncelleme yaptığını duyurdu. YouTube VR’ın Oculus’tan güç alan Samsung Gear VR gözlükleriyle kullanılabilir hale gelmesi. Artık, bu VR gözlüğe sahip herkes YouTube VR’ı deneyimleyebilecek. YouTube VR; Daydream View, HTC Vive ve Playstation VR’la kullanılabiliyordu. Bu haftadan itibaren, Samsung Gear kullanıcıları Oculus Store’dan YouTube VR uygulamasını indirebilecek.

İkinci güncelleme, sanal gerçeklik deneyiminin YouTube topluluğunda yeni bir özellik sayesinde izlenebilmesi ve topluluk içinde sanal bir alanda tartışılabilmesi. Yeni özelliğe Samsung Gear ya da Daydream View gözlüklerle YouTube VR’da oyun kontrolleri altındaki “Watch Together” (Birlikte İzle) ikonundan ulaşılabiliyor.

Üçüncü güncelleme ise 800.000 YouTube VR deneyimine daha özel sanal gerçeklik deneyimleri eklemek için. YouTube, yaz boyunca müzik, aktivizm, spor ve çok daha fazla alanda yeni sanal gerçeklik deneyimleri yaratacak. Örneğin, SoKrispyMedia’dan yeni bir içerik, izleyicileri oyunun ortasında, bir hata onları oraya sonsuza dek hapsetmeden, dijital dünyadan uzaklaştıracak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kristal Yağları Dijital Ajansını Seçti! Facebook Neden Bir Gecede 100 Milyar Dolar Kaybetti? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.