Youtube Rewind 2013: Yılın En Çok İzlenen Videoları

Youtube Rewind 2013: Yılın En Çok İzlenen Videoları

Dünya genelinde en çok tıklanan web sitelerinden biri olan Youtube, her yıl olduğu gibi yılın en çok izlenen videolarını Youtube Rewind adı altında bir araya getirdi.

Popüler olan videoların sayısı her geçen yıl daha da artarken, küresel izleyici topluluğu video paylaşım kültürünü bugüne dek hiç olmadığı kadar yukarılara taşımaya devam ediyor. 2013 yılı içerisinde Youtube videolarının %80’i Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bölgelerden görüntülendi.

Norveçli komedyenlerin “What Does The Fox Say?” videosu 275 milyondan fazla izlenerek 2013 yılının en çok görüntülenen videosu oldu; en çok aranan Cadılar Bayramı kostümleri arasında yer aldı, hatta aynı isimle bir çocuk kitabı hazırlanmaya başlandığı duyuruldu.

PSY’nin Gangnam Style’dan sonraki videosu Gentlemen izlenme rekorları kırarken; Harlem Shake videosunun da yaklaşık 1,7 milyondan fazla benzeri yapıldı.

2013 yılının sonlarına yaklaşırken Youtube tarafından her yıl olduğu gibi yılın en çok izlenen videoları Youtube Rewind 2013 başlığı ile yayınlandı. 60’dan fazla içerik sahibinin hazırladığı başarılı videolardan oluşan Youtube Rewind 2013, iki gün içerisinde yaklaşık 20 milyon kez izlendi.

 
Youtube Rewind 2013 videosunun yanı sıra 2013 yılının en beğenilen şarkılarının ülkelere özel listelerini de hazırladı. Youtube Rewind 2013 Türkiye listesinde ilk sırayı “Ya ya ya” isimli şarkısı ile Hande Yener aldı.

Bu yazımızda dünya genelinde en çok izlenen videolara yer verdik. Ayrıca 2013 yılında markalar tarafından yayınlanan ve viral başarı anlamında ses getiren reklam videolarını incelemek isterseniz En Çok İzlenen Viral Reklamlar 2013 başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Turkcell Superonline Facebook Kampanyası: #enhızlısından Samsung Youtube Uygulaması: Seviyorsan Git Sor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.