Yılbaşında Araç Kullanırken Mesajlaşmayın, Sevdiklerinizden Ayrılmayın

Yılbaşında Araç Kullanırken Mesajlaşmayın, Sevdiklerinizden Ayrılmayın

AA Charitable Trust’ın yeni yıl reklamı, otomobil kullanırken mesajlaşmanın ne kadar tehlikeli olduğunu, yılbaşında da unutmamanızı istiyor.

1943 yılının hüzünlü hitleri arasındaki Bing Crosby parçası, “I’ll be Home For Christmas”ın eşlik ettiği AA Charitable Trust ve FiA Foundation reklamı, M&C Saatchi imzalı. 1,5 dakikalık reklam filminde, yılbaşı gecesi otomobille eve gitmekte olan bir baba ve evdeki kızı arasında geçen mesajlaşma yer alıyor.

Sürücülerin, bir anlık dikkatsizliğinin bile felakete yol açabileceğini unutan ve kızına mesaj göndermeye devam eden babayı kaçınılmaz bir son bekliyor. Baba, kaza yapıyor ve ne yazık ki hayatını kaybediyor. Geride ise onu bekleyen, gözü yaşlı kızı kalıyor…

FiA Foundation başkanı Saul Billingsley, dünyada her gün 3.500 kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiği için evlerine, ailelerinin yanına dönemediğini belirtiyor ve insanlara “yılbaşında evinizde olun, araç kullanırken mesaj göndermeyin” mesajı veriyor.

Yılbaşında ve yılın hiçbir zamanında sevdiklerinizi üzmemek ve eve dönmek için, otomobille seyir halindeyken akıllı telefonunuzla ilgilenmeyin ve kesinlikle mesajlaşmayın.  Kendinizin ve başkalarının hayatını tehlikeye atmayın.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yapay Zeka Asistanlarından Oluşan Yılbaşı Korosu Edward Snowden’ın Geliştirdiği Uygulama, Yabancılardan Koruyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.