Yeşilçam Karakterleri Üniversiteli Olursa

Grafik Tasarım, Projeler 13 Ara 2016
Yeşilçam Karakterleri Üniversiteli Olursa

İllüstrasyon sanatçısı Burak Ağdemir, popüler Yeşilçam karakterlerini üniversite öğrencisi olarak yeniden yorumladı ve ortaya muhteşem bir seri çıktı.

Yeşilçam karakterleri üzerine yaratıcı illüstrasyonlar yapan Burak Ağdemir’in son serisi “Yeşilçam Üniversitesi” büyük ilgi topladı. 30’a yakın Yeşilçam oyuncusunu modern çizgilerle yorumlayarak Yeşilçam Üniversitesi’ne öğrenci yapan Ağdemir, birbirinden güzel illüstrasyonları Instagram hesabından yayınlıyor.

Seride Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Gülşen Bubikoğlu, Ayşen Gruda, Tarık Akan, Cüneyt Arkın, Sadri Alışık, Kemal Sunal gibi Yeşilçam dendiğinde ilk akla gelen isimler yer alıyor. Ağdemir, illüstrasyon serisini düşünürken, İspanyol illüstratör Hyung86’nın 2013’ten bu yana devam ettirdiği Disney University serisinden etkilendiğini belirtiyor.

illustrasyon-yesilcam

yesilcam-illustrasyonlari

yesilcam-illustrasyon

yesilcam-illustrasyon-tasarimlari

yesilcam-grafik-tasarim

yesilcam-tasarim

yesilcam-illustrasyon-tasarim

oyuncu-illustrasyon

yaratici-yesilcam-illustrasyon

yesilcam-illustrasyon-ornekleri

yesilcam-oyuncu-illustrasyon

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Porsche’den Audi’ye Duygulandıran Veda Mesajı Hasbro’dan Tepki Çeken Yılbaşı Reklamı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.