Yerli Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: SweepAR

Yerli Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: SweepAR

Yerli girişim Mobifoni tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik uygulaması SweepAR, uygulama mağazalarında yerini aldı.

Resimleri ve nesneleri tanımlayarak ürünlerle kullanıcıların ilgisini çekme amacıyla geliştirilen SweepAR, fiziksel dünya ile interaktif dünya arasında bir köprü vazifesi görüyor. Uygulama artırılmış gerçeklik çerçevesinde, cihazın kamerası aracılığı ile objeleri tanıyarak onlara hayat veriyor.

SweepAR’ın çalışabilmesi için ilgili nesne ya da resmin önceden tanımlanmış olması gerekiyor. SweepAR’ı açıp ilgili nesneye doğru tuttuğunuzda ekranınızda interaktif ögeler harekete geçiyor.

sweepar artırılmış gerçeklik

Artırılmış gerçeklik uygulamaları gün geçtikçe etkinlikler, markaların reklam kampanyaları, sosyal projeler alanında daha çok kullanılmaya başlıyor. Birçok marka QR kod ya da artırılmış gerçeklik uygulanmış obje/resim aracılığıyla müşterileri ile etkileşim kurabiliyor. Markalar böylece kullanıcılara farklı ve eğlenceli deneyimler de yaşatmış oluyor.

SweepAR uygulamasını AppStore ya da Google Play Store üzerinden indirerek artırılmış gerçeklik deneyimine ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Moda Markaları Web Sitesi Tasarım Örnekleri Hyundai Sürücüsüz Araç Konvoyu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.