Yeni Teknoloji, Reklamları Direkt Beyninize Gönderiyor!

Yeni Teknoloji, Reklamları Direkt Beyninize Gönderiyor!

Metro ya da otobüste seyahat ederken başınızı cama yasladığınızda bazı sesler duyarsanız çıldırdığınızı düşünmeyin. Sadece beyninizin duyduğu  yeni bir reklam yöntemi keşfetmiş olabilirsiniz.

Dünyanın en kreatif reklam ajansları arasında ilk sıralarda yer alan BBDO Dusseldorf ajansı yeni bir teknoloji ile reklamların direkt olarak beyne gideceği bir kampanyaya imza attı.

Sky TV’nin yeni televizyon dalgaları uygulaması Sky Go’nun reklamları için metro ve otobüslerin camlarına bir verici takılıyor. Bu verici ile cam yüzeyine yüksek frekans titreşimleri gönderiliyor. Yolcuların sadece başını cama yaslandığında duyduğu bu sesler sözlü bir mesaj olarak aktarılıyor.

Kemik iletilimi adı verilen bu teknoloji aynı zamanda akıl sağlığınızı sorgulamanıza neden olabiliyor.

Bu girişim her ne kadar viral reklam gibi görünse de, bu teknoloji oldukça gerçek. Reklam kampanyasının prototipleri ise Almanya’nın Münih, Kuzey Ren ve Vestfalya bölgelerindeki toplu taşıma araçlarında kullanılmaya başlandı bile…
 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sosyal Medya Etkileşimi İle Çalışan Otomobil İcat Edildi! Google’ın Yeni Projesi: Project Loon →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.