Yaratıcı Zaman Yönetimi Uygulaması: Timeful

Mobil Uygulamalar, Projeler 25 Ağu 2014
Yaratıcı Zaman Yönetimi Uygulaması: Timeful

Yaratıcı zaman yönetimi uygulaması Timeful yalnızca toplantılarınızı ve randevularınızı değil sağlığınız için gerekli rutinleri de takip etmek üzere tasarlandı.

Günümüzde dikkat dağıtacak onlarca faktör varken her şeyin izini sürmek neredeyse imkansız. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bir çoğumuzun çantasından ajanda hiç eksik olmazken akıllı telefonların ajandaları da sıkça kullanılıyor. Bu dijital ajandaların arasına yeni bir uygulama daha eklendi.

Yaratıcı zaman yönetimi uygulaması Timeful standart takvim ve yapılacaklar listesi özelliklerine ek olarak akıllı plan yapabilme özelliği ile fark yaratıyor. Gün içinde görevlerinizi yerine getirmeniz için en uygun zamanları öneriyor. Timeful ayrıca zamanla sizi tanımaya başlıyor ve belli işleri ne zaman yapmak isteyeceğinizi tahmin ediyor.

Timeful’un yaratıcılarından Dan Ariely bu uygulamanın tüm dünyayı etkilemek üzere yapıldığını söylüyor ve ekliyor; “Hepimiz yapılacaklar listemizdeki maddelerin üzerini çizerek yol katetmiş gibi hissediyoruz.” Fakat bu uygulama ile gerçekten fark yaratmak daha kolay olacak çünkü zaman yönetimi konusunda bir adım öteye gitmiş olacağız.

 
Ayrıca bu uygulama iPhone’unuzdaki diğer takvim uygulamalarıyla uyumlu çalışıyor. Böylece bu uygulamaların tamamını tek bir yerde kolayca kullanabilirsiniz. Son derece kullanıcı dostu olan bu uygulamaya yalnızca uygulamanın altında bulunan artı ikonunu kullanarak yeni görev ekleyebilirsiniz. Daha sonra görevi sürükleyerek takvimizde istediğiniz noktaya yerleştirebilirsiniz.

Uygulama kendine özgü özelliği sayesinde rutinlerinizi bilir ve uygun önerilerde bulunur. Bunun yanı sıra çakışan işlerinizi fark eder ve programınıza bakarak bu işler için uygun olan zamanı size söyler.

Timeful yalnızca unutulmaması gereken toplantılar ve günlük işleri değil sağlığınıza da önem verir. Ne zaman su içip ne zaman gerineceğinizi bile hatırlatır. Bunların dışında kitap okuyacağınız ve kafanızı dinleyeceğiniz zaman dilimi ile ilgili de hatırlatmalar yapar. Böylece diğer işlerinizle ilgilenirken kendinizi unutmazsınız!

Farklı görevler için farklı renkler de kullanabildiğiniz yaratıcı zaman yönetimi uygulaması Timeful şimdilik sadece iOS işletim sistemli cihazlarda kullanıyor fakat yaratıcılar Android ve web tabanlı cihazlara da uyumlu hale getirmeyi planlıyor.


Siz de bu kullanışlı ve faydalı zaman yönetimi uygulamasını denemek isterseniz buradan indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sosyal Sorumluluk Projesi: Homeless Fonts Kütahya Porselen Instagram Kampanyası: #BenimKahvem →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.