Yaratıcı Logo Tasarımları

Grafik Tasarım, Projeler 07 Eki 2013
Yaratıcı Logo Tasarımları

Tasarımda bulunan boş alanların kullanılması ile oluşturulan yani dişi alan kullanan yaratıcı logo tasarımları, logonun vereceği anlamı netleştirmek için ya da akılda kalıcılığı sağlamak için eşsiz bir yöntemdir. 

Dişi (negatif) alan bir tasarımın temel unsurları dışındaki boşluk alandır. Bu alanlar genelde yaratıcı tasarımcıların logo şekillerinde ya da afiş tasarımlarında ilham kaynağıdır. Hemen hemen her logoda rahatça uygulanabilecek olan dişi alan tekniği özellikle logonun güzel görünmesi ve akılda kalması amacıyla kullanılır. Dişi alan kullanılan logo sadece dikkat çekmekle kalmaz aynı zamanda firma ile ilgili fikir de verir.

İlham vermesi açısından dişi alan kullanan yaratıcı logo tasarım örneklerini derledik:

yaratıcı logo

dişi alan kullanan logo tasarımı

yaratıcı logolar

yaratıcı logo tasarımları

logo tasarım örneği

yaratıcı tasarım

logo tasarımları

dişi alan tasarım örneği

yaratıcı logo

yaratıcı logolar

negatif alanlı tasarım

negatif alan logo

yaratıcı logo tasarımları

logo tasarımı

Yaratıcı logo tasarım örneklerinde görüldüğü gibi, dişi alan kullanarak tasarımı sıkıcılıktan kurtarabilir ve anlam bakımından logo veya çalışmaya pozitif katkı oluşturabilirsiniz.

İlham veren yaratıcı logo tasarımları için aşağıda bulunan diğer başlıkları da inceleyebilirsiniz:

Flat Logo Tasarımları
Minimal Logo Örnekleri
Logo Tasarımı Örnekleri

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola Gerçek Zamanlı Twitter Kampanyası İle Herkesi Yemeğe Davet Ediyor Colgate Twitter Kampanyası: Tweet’inde Birşey Var →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.