Yapı Kredi “Tweet’le Aç” Projesi İle Rekora Koştu

Yapı Kredi “Tweet’le Aç” Projesi İle Rekora Koştu

Twitter’ın “Tweet’le Aç” özelliğini Türkiye’de kullanan ilk marka olan Yapı Kredi, Medcezir dizisi ile hayata geçirdiği kampanyada rekora koştu.

Yapı Kredi Play, Twitter’ın yeni reklam modeli Flock to Unlock (Tweet’le Aç) ile düzenlediği kampanyada, takipçileri ile enteresan bir sinerji oluşturdu. Star TV ekranlarında yayınlanan Medcezir dizisi ile işbirliği yapan marka, takipçilerini paylaştığı videonun açılması için tweet’lemeye davet etti.

Kampanya kapsamında Medcezir karakterlerinden Mert’in sevgilisi için hazırladığı bir özür videosu kullanıldı. Medcezir’in yayın saatinden önce sosyal medyada Mert’in sevgilisi Eylül için hazırladığı bir sürprizin olduğu açıklandı. Televizyonda da alt bantlar aracılığı ile duyurulan sürprizi Eylül’den önce izlemek isteyenler,  #MertinVideosu hashtagi ile tweetler atarak, kilitli videonun açılmasını sağladı.

Bu deneyime dahil olarak tweet atan kullanıcılara videonun kilidi açıldıktan sonra Twitter’dan otomatik mesaj gönderilerek videoyu izlemeleri sağlandı.

Kampanyanın devam ettiği 1 saat süresince Twitter’da yaklaşık 13 bin tweet atıldı. Markanın ortalama %3-5 seviyesinde olan etkileşim oranı 4 kat artarak %18’e yükseldi. Yayın boyunca yaklaşık 4,5 milyon kullanıcıya ulaşıldı.

Mert’in Eylül için hazırladığı sürpriz videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

 
Yapı Kredi Play, genç hedef kitlesi için hayata geçirdiği “Tweet’le Aç” kampanyası ile başarılı bir projeye imza atmış oldu. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Uni Baby’den Anneler Günü Sürprizi Eti Popkek’ten Mahmut Tuncer İle Halay Dersleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.