Yapı Kredi Fikri Mobil Yarışması

Yapı Kredi Fikri Mobil Yarışması

Teknolojiyle birlikte gelişmenin önemine inanan ve sektöre yenilikçi yaklaşımıyla öncülük eden Yapı Kredi’nin üniversite öğrencileri için gerçekleştirdiği yarışma FikriMobil içi son başvuru tarihi 17 Mart!

Mobil ve teknoloji dünyasına ilgi duyan üniversite öğrenciler, FikriMobil’e katılmak için iOS, Android, Windows 8 platformlarını kullanarak geliştirecekleri mobil uygulamalara ait fikir yada projeleri ile 17 Mart 2014 tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Yoğun başvuru ve talepler sonrasında son katılım tarihi 17 Şubat’tan 17 Mart’a kadar uzatılan yarışma için yapılacak bireysel ya da takım başvuruları Fikri Mobil web sitesinden adresinden ya da Yapıkredi Facebook sayfasından  gerçekleştirilebiliyor.

Projeler arasından yapılacak bir ön eleme ile 19 Mart’ta açıklanacak olan ön finalistler, mentörlerin yönlendirmeleri ile 15 Mayıs’a kadar prototip çalışmalarını tamamlayacaklar. Gençlerin, istenen sayıda fikir ya da proje ile katılabileceği FikriMobil’de fonksiyonellik, yaratıcılık, uygulanabilirlik gibi birçok kriter üzerinden değerlendirme yapılacak. Birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye de 5 bin TL ödül verilecek.

Ayrıca başvurular devam ederken, katılımcıların yarışma sürecinde faydalanmaları amacıyla iOS, Android ve Windows Phone 8 & Windows 8.1 ile uygulama geliştirmeye yönelik atölyeler düzenlenecek.

Windows Phone 8 ve Windows 8.1 Uygulama Geliştirme Atölyesi sektörün öncü kurumlarından Microsoft Türkiye’nin desteği ile gerçekleştirilirken, iOS ve Android Mobil Uygulama Geliştirme Atölyelerleri ise Eteration firmasının desteği ile düzenlenecek. Ayrıca bu atölyelerde katılımcılara sürpriz hediyeler bekleyecek.

Etkinlik tarihleri :
iOS Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi 6 Mart 2014
Android Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi 7 Mart 2014
Windows Phone 8 ve Windows 8.1 Uygulama Geliştirme Atölyesi 10 Mart 2014

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kurumlara Yönelik Reklam Stratejileri Etkinliği 41? 29! Twitter’da Sempozyum Düzenliyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.