Yapay Zeka Asistanlarından Oluşan Yılbaşı Korosu

Yapay Zeka Asistanlarından Oluşan Yılbaşı Korosu

Siri, Google Asisstant, Alexa ve Cortana yılbaşı ruhunu yeniden canlandırmak ve aralarındaki rekabeti unutmak için bir araya geldi.

SuperHeros Amsterdam’ın hazırladığı yılbaşı reklam filmi, Apple, Google, Amazon ve Microsoft’un yapay zeka asistanları; Siri, Google Assistant, Alexa ve Cortana’yı yılbaşı korusunda buluşturdu. Konuşmaya meraklı bu asistanlar arasında yaşanan rekabet ve kendilerini ispatlama çabaları, yılbaşı ruhunun kaybolmasına sebep oldu.

SuperHeros ise yapay zeka asistanlarını bir günlüğüne de olsa aralarındaki kıyasıya rekabeti bir kenara bırakıp, birlik olmaya çağırdı ve asistanlardan oluşan bir koro yaratarak “The AI Christmas Choir” reklamını hazırladı. Günlük hayatta bizlere çok yardımı dokunan yapay zeka asistanları, 1 dakikalık spotta ‘Jingle Bells’ parçasını seslendiriyor.

SuperHeroes, “robotlar bir araya gelip aralarındaki yarışı unutabiliyorsa, insanlar da aynısını bir günlüğüne de olsa yapabilir” düşüncesiyle, yeni yıl gecesi herkesi birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye çağırıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye’nin Ustaları Tüm Platformlarda Yayında! Yılbaşında Araç Kullanırken Mesajlaşmayın, Sevdiklerinizden Ayrılmayın →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.