Yakında Artırılmış Gerçeklikle Spor Ayakkabı Denemek Mümkün Olacak

Yakında Artırılmış Gerçeklikle Spor Ayakkabı Denemek Mümkün Olacak

Vyking’in geliştirdiği AR uygulaması, online olarak spor ayakkabı satın almadan önce, müşterilerin beğendikleri ayakkabıyı denemesini sağlıyor.

Google, Facebook ve Apple gibi şirketler, artırılmış gerçekliği dijital eğlence ve reklamların geleceği olarak görüyor.

Artırılmış gerçeklik pazarlama startup’ı Vyking, müşterilerin beğendikleri spor ayakkabıyı henüz satın almadan ayaklarında görebilmesini sağlayan bir reklam formatıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirketin Instagram’da paylaştığı video, Nike marka spor ayakkabının online satın alma sırasında sanal olarak çıplak ayakla denenebildiğini gösteriyor. Kullanılan ayak tanıma sistemi sayesinde ayak hareket ettirilse bile ayakkabının farklı yönlerden nasıl göründüğü deneyimlenebiliyor.


Tabii ki günümüz teknolojisiyle henüz ayakkabının ayağa ne şekilde oturduğunu hissedebilmenin bir yolu yok. Lacoste’un da buna benzer bir ayakkabı deneme uygulaması bulunsa da, ayakkabıların farklı açılardan görüntülenemiyor. Vyking’in artırılmış gerçeklik uygulaması ise e-ticaret deneyimini tüketiciler için bir adım öne taşıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KIA Stinger Duyusal Test Sürüşü Kitapçığı Rus Milli Takımı’nın Rakiplerine Göre Değişen Gerçek Zamanlı Banner →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.