WWF Almanya, “Seri Katil” ile Okyanus Kirliliğine Dikkat Çekiyor

Grafik Tasarım, Projeler 23 Eki 2018
WWF Almanya, “Seri Katil” ile Okyanus Kirliliğine Dikkat Çekiyor

WWF Almanya, “Seri Katil” çalışması ile milyonlarca okyanus canlısının plastik kirlilik yüzünden öldüğüne dikkat çekiyor. WWF Almanya için Miami Ad School tarafından yapılan çalışmada okyanusun plastik kirliliği içinde hapsolduğu mesajı veriliyor.

Her gün binlerce plastik ürünü bilinçsizce tüketiyoruz fakat plastik kullanmayı bırakmamız veya sınırlandırmamız gerekiyor. Çünkü oluşturduğumuz plastik kirlilik yüzünden doğal ortamı okyanus olan milyonlarca canlı ölüyor. Ölüm nedenleri ise plastik parçalarının yutulması, enfeksiyon ve solunum yapamamaları oluyor.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), plastik kirlilik konusunda herkesin sorumluluğu olduğunu vurguluyor. Vakıf, bu soruna çözüm olmak için bilinç oluşturma çalışmalarını sürdürüyor.

Miami Ad School yaptığı “Seri Katil” isimli basılı çalışmalarla, WWF Almanya’nın farkındalık yaratmasını destekliyor. Seri Katil çalışması, yaratıcı görselleri ve “Plastik kirlilik yüzünden her yıl 30.000 fok ölüyor. Plastik üretimimizi okyanuslar ve okyanus canlıları uğruna sınırlamamız gerekiyor” vb. gibi bilgi içerikli mesajları ile dikkat çekiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mekan ve Etkinlik Keşif Platformu nerde.co Mobil Uygulamalarını Yayınladı İş Sağlığı ve Güvenliğinde Sanal Gerçeklik Uygulamaları Hayat Kurtarıyor →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.