WPP Wanda Digital’in Çoğunluk Hissesini Alıyor!

Ajans Haberleri, Haberler 04 Ağu 2016
WPP Wanda Digital’in Çoğunluk Hissesini Alıyor!

Reklam ve pazarlama grubu WPP, Wanda Digital’in çoğunluk hissesini alacağını açıkladı.

WPP, bünyesinde faaliyet gösteren J. Walter Thompson’ın geçtiğimiz yıl ortak olduğu Wanda Digital’in çoğunluk hissesini satın alacağını açıkladı. Miktarı açıklanmayan satın alma ile ilgili olarak WPP CEO’su Sir Martin Sorrell: “Bu hamle, Türkiye’ye yapmış olduğumuz yatırımdaki kararlığımızı ve aynı zamanda ekonominin geleceği ile ilgili güvenimizi ortaya koyuyor.” dedi.

Burçak Günsev ve Burak Günsev tarafından 2006 yılında kurulan Türkiye’nin önde gelen bağımsız ajanslarından Wanda Digital; UX, sosyal medya, oyun/uygulama ve yeni nesil 360 derece reklam iletişim alanında hizmet veriyor. Ajansın öne çıkan müşterileri arasında ise Nestle, Turkcell, Ülker, Media Markt ve Unilever gibi markalar yer alıyor.

Dijitaldeki etkinliğini sürdürme niyetinde olan WPP’nin 2015 yılı dijital geliri 7 milyar doları geçmişti. Bu miktar, grubun toplam gelirinin %37’sini oluşturuyor. WPP’nin önümüzdeki 5 yıl için hedefi ise dijital gelirini %40-45 oranına çıkarabilmek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Enerjisa, Sesliharfler’i Seçti! Nescafé’nin Dijital Ajansı Sesliharfler Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.