WPP, Cannes Lions’ta Yılın Holding Şirketi Seçildi!

Ajans Haberleri, Haberler 27 Haz 2014
WPP, Cannes Lions’ta Yılın Holding Şirketi Seçildi!

Reklam sektörünün Oscarlarının dağıtıldığı Cannes Lions’ta reklam devi WPP yılın holding şirketi seçildi!

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen uluslararası yaratıcılık festivalinde yılın ajansları ve holding şirketleri de seçildi. Omnicom bünyesinde faaliyet gösteren adam&eveDDB, 22 ödül alarak yılın ajansı oldu. Yılın Holding Şirketi ödülünü WPP alırken, onu ikincilikle Omnicom ve üçüncülükle Publicis izledi.

Tüm kategorilerde toplam en yüksek puanı kazanarak Yılın Holding Şirketi Özel Ödülü’nü alan WPP’nin Cannes Lions’ta 47 ülkeden ajansı yarıştı. Yaratıcılık konusunda dünyadaki en iyi işlere imzasını atan ajansları bünyesinde barındıran WPP, Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin önde gelen reklam ve dijital ajansları Manajans, C-Section, Plasenta, Aerodeon ve 41?29! WPP bünyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Ajansların yaratıcılıklarını yarıştırdığı festivalde Yılın Network’ü ise son iki yıldır olduğu gibi bu yıl da Ogilvy&Mather oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 41?29! Ajanslar İçin Proje Yönetim Aracı Geliştirdi Android'in Logosu Yenilendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.